عباسی: فوتبال دولتی هنوز حرف اول را می‌زند، اگر ما نباشیم بهتر است | اتاق خبر
کد خبر: 376302
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 20:12
هر کسی می‌تواند، امتیاز سیاه‌جامگان را بخرد
مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان گفت: ما به تکلیف‌مان در این فوتبال عمل کرده‌ایم و نمی‌توانیم آبروی خودمان را ببریم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی عباسی درباره احتمال واگذاری امتیاز سیاه جامگان و اینکه آیا این تصمیم ناشی از اشتباهات داوری در دیدار تیمش مقابل استقلال تهران است اظهار کرد: بحث داوری یک موضوع است و تصمیم ما برای واگذاری امتیاز تیم، موضوع دیگر. ما در سه بازی گذشته قربانی اشتباهات داوری شده‌ایم اما اصل موضوع به فوتبال بازمی‌گردد. عملا شرایط به گونه‌ای است که بخش خصوصی دیگر نمی‌تواند در فوتبال کار کند. همه چیز با فوتبال دولتی تنظیم شده و ما مجبور هستیم بازی را ترک کنیم.

مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان با بیان اینکه آن‌ها مجبور به کناره‌گیری از تیم‌داری شده‌اند افزود: در فوتبال ما موضوعات مربوط به شفافیت درآمدزایی رعایت نمی‌شود و ما بر خلاف دستورات عمل می‌کنیم. حتی فدراسیون فوتبال هم درگیر عدم شفافیت است. هنوز تراز مالی شرکت ایران نوین که اسپانسر سازمان لیگ فوتبال ایران بود مشخص نشده و معلوم نیست درآمدزایی سازمان لیگ چقدر بوده است.

او با اشاره به منحل شدن قرارداد باشگاه با اسپانسرشان یادآور شد: به دلایل مختلف قرارداد ما با اسپانسری که در ابتدای فصل قرارداد بسته بودیم منحل شد و فکر می‌کنم علی‌رغم همه تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر خصوصی‌سازی در کشور، این موضوع در فوتبال رعایت نمی‌شود و مسئولان علاقه دارند فوتبال را به صورت دولتی اداره کنند. احساس کردیم اگر در این فوتبال نباشیم برای ما بهتر است.

عباسی در پاسخ به این سوال که چرا مسئولان شهر مشهد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای ایران از تیم‌های ورزشی خود حمایت نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: متاسفانه حمایت نکردن از تیم‌های ورزشی سابقه طولانی در مشهد دارد و گویا علاقه‌ای به فوتبال و رشد آن ندارند. هرچند شهردار مشهد در مقاطعی حمایت‌هایی را از ما انجام داد اما شورای شهر از او حمایت نکرد. نمی‌دانم شورای شهر تبریز چطور می‌تواند حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد برای یک تیم هزینه کند و به دو تیم دیگر این شهر هم مبالغی را پرداخت کند اما شهر مشهد به عنوان دومین شهر ایران، علاقه‌مند ورزش نیست.

مدیرعامل این باشگاه حمایت از تیم‌های ورزشی را یک وظیفه اجتماعی دانست و اضافه کرد: همه مردم استان باید برای حمایت از سیاه جامگان بسیج شوند. با توجه به اینکه در فوتبال ما درآمدزایی وجود ندارد و فدراسیون فوتبال هم نمی‌تواند درآمدزایی آنچنانی انجام دهد ما فقط در حال هزینه کردن هستیم. فدراسیون فوتبال، علی کاظمی را با آن همه سابقه، سرپرست سازمان لیگ کرده اما اختیارات لازم را به او نمی‌دهند و هر زمان هم که بخواهند مشکلات خود را از محل درآمد باشگاه‌ها حل می‌کنند.

او اظهار کرد: ما ۵-۶ سال تیم‌داری کردیم و در این سال‌ها به لیگ برتر آمدیم که صعودمان به لیگ برتر کاملا فوتبالی بود و هیچ زد و بندی وجود نداشت. سال گذشته که در بازی پایانی لیگ برتر توانستیم حکم بقا در لیگ برتر را به دست بیاوریم، پیشنهاد ۱۵ میلیارد تومانی برای واگذاری امتیاز تیم داشتیم اما با توجه به علاقه‌مندی مردم و جشنی که در شهر به راه افتاد، از این کار منصرف شدیم چرا که تب فوتبال بالا بود اما در بازی مقابل استقلال دیدیم که مردم شهر مشهد به جای حمایت از تیم این شهر، از تیم شهر دیگری حمایت کردند.

عباسی ادامه داد: هر شرکت و سازمانی بعد از مدتی به ثبات اقتصادی می‌رسد اما در حال هزینه کردن هستیم و نمی‌توانیم تا قیامت از جیب‌مان خرج کنیم. ما در حال نابود کردن خودمان هستیم و آبرو و عزت یک مسلمان بالاتر از هر چیزی است. ما به تکلیف خودمان عمل کردیم و آماده هستیم امتیاز تیم را واگذار کنیم. انصافا هم تیم خوبی داریم و اگر اشتباهات داوری نبود، جایگاه‌مان بهتر از این‌ها می‌شد. در بازی با استقلال همه دیدند که ما شایسته پیروزی بودیم و بازیکنان باتجربه استقلال وقت‌کشی می‌کردند.

مدیرعامل سیاه جامگان درباره احتمال کناره‌گیری فرهاد کاظمی از هدایت این تیم گفت: فرهاد کاظمی تا پایان با این تیم است و به خاطر این مردم به کارش ادامه می‌دهد. امیدوارم اتفاقات جدیدی برای تیم رقم بخورد. ما دیگر انرژی ادامه کار را نداریم و می‌خواهیم کار را به فرد دیگری واگذار کنیم.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید