بازار روسیه را به دلیل ضعف در بسته‌بندی از دست دادیم | اتاق خبر
کد خبر: 376362
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 10:58
قائم مقام وزیر صنعت گفت: صنعت بسته بندی ما ضعیف است و فاصله زیادی با استانداردهای جهانی دارد. همچنین نظام توزیع ما دارای اشکالات فراوانی است به طوری که وقتی تاجران روس به تهران آمدند و درخواست خرید 500 هزار تن سیب داشتند هیچ کدام از بنگاه‌های اقتصادی ما ن

اتاق خبر: رضا رحمانی، در رابطه با صادرات به روسیه گفت: ما بازار روسیه را به سبب ضعف در واحدهای تولیدی از دست دادیم و نتوانستیم آن طور که باید از این فرصتی که پیش آمد استفاده کنیم.

قائم مقام وزیر صنعت ادامه داد: صنعت بسته بندی ما ضعیف است و فاصله زیادی با استانداردهای جهانی دارد. همچنین نظام توزیع ما دارای اشکالات فراوانی است به طوری که وقتی تاجران روس به تهران آمدند و درخواست خرید 500 هزار تن سیب داشتند. هیچ کدام از بنگاه اقتصادی ما نتوانست این سفارش را تامین کند.

وی ادامه داد: این ضعف بسته بندی در صنایع کشاورزی ما بسیار مشهود است و همین امر سبب شده که ارزش افزوده ما در صادرات این نوع از کالاها کاهش داشته باشد به طور مثال ما سالانه یک میلیون تن خرما تولید می کنیم اما فقط 100 هزار تن آن صادر می شود که عمده آن به صورت فله و به اصطلاح در گونی است.

رحمانی در پایان با اشاره به برنامه وزارت صنعت برای حضور قوی در بازارهای صادراتی گفت: با توجه به این تجارب ما تصمیم گرفتیم در شهرک های صنعتی و صنایع تولیدی خود خوشه چینی را انجام دهیم و با بررسی نیازهای بازار این خوشه ها را هدایت و دسته بندی کنیم که اکنون این کار را در استان خراسان رضوی با اولویت تامین نیاز داخلی و سپس نیاز کشورهای همسایه انجام داده‌ایم.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید