پیش‌بینی برداشت بیش از 45 هزار تن مرکبات از باغات کهگیلویه و بویراحمد | اتاق خبر
کد خبر: 377539
تاریخ انتشار: 4 آبان 1395 - 02:04
مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 45 هزار تن مرکبات از سطح باغات این استان برداشت شود.

اتاق خبر: زواره آزادپور، طی امسال 8663  هکتار سطح زیرکشت باغات مرکبات در سطح استان بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از این میزان 5786  هکتار باغ بارور و2877  هکتار باغ غیربارور هستند که برای بیش از 4000 نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کشت غالب مرکبات استان کهگیلویه و بویراحمد پرتقال، نارنگی و لیمو ترش است که در شهرستان‌های گچساران، کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده به بار می‌نشینند.

آزادپور تصریح کرد: فصل برداشت لیموترش در استان از شهریور تا اوایل مهرماه و پرتقال و نارنگی آبان تا اواخر دی‌ماه است.

وی با اشاره به این‌که نهال مرکبات پنج ساله اقتصادی می‌شود، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال بیش از 45 هزار تن مرکبات از باغات استان برداشت شود که این میزان نسبت به سال گذشته 7 تا 8 درصد افزایش عملکرد خواهد داشت.

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: غالب لیموترش استان به بازار استان‌های خوزستان، اصفهان و تهران فرستاده می‌شود.

آزادپور افزود: با اقدامات اولیه انجام شده در سطح استان برای مقابله با بیماری «جاروک جادوگر» درخت‌های لیموترش در این مورد مشکلی  در سطح استان وجود  ندارد.

وی یادآور شد: با توجه به پرداخت یارانه خرید نهال به‌صورت سالانه از کشاورزان تقاضا داریم برای احداث باغ جدید و تهیه نهال به‌منظور جلوگیری از شیوع بیماری‌ها با هماهنگی جهاد کشاورزی اقدام کنند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید