تولید بیش از ٣ میلیون بشکه نفت | اتاق خبر
کد خبر: 379963
تاریخ انتشار: 18 آبان 1395 - 11:47
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تولید نفت این شرکت با احتساب مایعات گازی و نفتا هم‌اکنون سه میلیون و ٧٠ هزار بشکه در روز است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده تا پایان امسال حدود ٤٠ تا ٥٠ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

اتاق خبر: بیژن عالیپور در حاشیه برپایی هشتمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این شرکت ٨٣ درصد نفت و ١٦ درصد گاز کشور و همچنین کلیه خوراک پتروشیمی‌های خوزستان را تامین می‌کند.

وی درباره تزریق گاز به مخازن برای تثبیت فشار مخازن افزود: بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده امسال بین ١١٠ تا ٢٠٠ میلیون مترمکعب در روز گاز به مخازن تزریق می‌شود.

عالیپور با اشاره به برنامه‌های این شرکت در زمینه ساخت داخل تصریح کرد: از مجموع کالاهای صنعت نفت با تلاش این شرکت 8 هزار قلم کالا در داخل ساخته شده و ٦ هزار قلم کالا نیز در حال ساخت است.

وی با بیان این‌که هم‌اکنون ٤١ درصد تجهیزات موردنیاز صنعت نفت در خوزستان تولید می‌شود، تاکید کرد: شرکت‌های سازنده فراوانی در کشور فعال شده‌اند و به جز تعداد معدودی از کالاها، سایر کالاهای مورد نیاز صنعت نفت در داخل تولید می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب درباره هشتمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت نیز گفت: بیش از ٢٥٠ شرکت سازنده، تولیدکننده و تامین کننده صنعت نفت در این نمایشگاه حضور یافتند و توانمندی‌های خود را به نمایش گذاشته‌اند.

وی با اشاره به رونمایی تجهیزاتی مانند پمپ BB ٣، روتور توربین نیروی GEC و روتور کمپرسور الیوت در این نمایشگاه ادامه داد: این کالاها با حمایت این شرکت و برای نخستین بار در کشور ساخته می‌شوند.

عالیپور در ادامه به کاهش آلودگی‌های زیست محیطی اشاره و خاطرنشان کرد: ٤١ پروژه به ارزش ٧٥٠ میلیارد تومان برای جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه در دست اقدام است.

 وی درباره برنامه‌های این شرکت برای افزایش ازدیاد برداشت از مخازن اظهار کرد: هم اکنون ٦ قرارداد همکاری با دانشگاه‌های صنعتی شریف، شیراز، آزاد اسلامی، صنعت نفت، پژوهشکده ازدیاد برداشت نفت برای انتقال فناوری و ازدیاد برداشت میدان‌های اهواز، بی‌بی حکیمه، رگ سفید، ​کرنج، منصوری و آب تیموری امضا شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب درباره مدل جدید قراردادهای نفتی اظهار کرد: مقرر شده است تا این شرکت با شرکت‌های داخلی و خارجی برای توسعه ٤ میدان کرنج، پارسی، رگ سفید و شادگان مذاکره کرده و تفاهمنامه و مناقصه توسعه آن را برگزار کند که تاکنون با ٢٣ شرکت داخلی و خارجی از جمله کشورهای اروپایی، روسیه، چین و بی پی انگلیس نیز مذاکراتی صورت گرفته است.

وی گفت: قرار شده است چنانچه در مناقصه و واگذاری این میدان ها موفق عمل کنیم توسعه برخی از میدانها نیز به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب واگذار شود

ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید