نرخ‌ جدید خرید تضمینی محصولات کشاورزی دو روز آینده اعلام می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 380121
تاریخ انتشار: 19 آبان 1395 - 12:22
معاون وزیر جهاد با بیان اینکه کلیات نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به تصویب رسیده است، گفت: قیمت‌های خرید تضمینی طی یک تا دو روز آینده توسط سخنگوی دولت اعلام خواهد شد.

اتاق خبر: عبدالمهدی بخشنده درباره تعیین نرخ تضمینی محصولات کشاورزی برای سال زراعی جاری با بیان اینکه تمام مراحل این کار در کمیسیون تخصصی شورای اقتصاد انجام شده، اظهار داشت: علاوه بر این روز دوشنبه هفته جاری درباره این موضوع در شورای اقتصاد و در حضور معاون اول رئیس‌جمهور و وزرای مربوطه بحث شد.

وی با اشاره به اینکه کلیات این طرح تصویب شده و تنها کارهای دبیرخانه‌ای آن مانده است، گفت: قرار شده رئیس سازمان برنامه‌ریزی و بودجه کشور کارهای باقی‌مانده را هماهنگ و طی یکی دو روز آینده نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اعلام کند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این پرسش که پیشنهاد وزارتخانه مذکور برای نرخ خرید تضمینی گندم چقدر بوده است؟ افزود: پیشنهاد ما این بود که قیمت تضمینی این محصول متناسب با نرخ تورم تعیین شود.

بخشنده با اشاره به اینکه دولت با محدودیت‌های منابع مالی مواجه است، اضافه کرد: امسال برای تأمین مطالبات گندمکاران، جوکاران و ذرت‌کاران نیازمند ۱۵ میلیارد تومان اعتبار بودیم که پروژه بزرگی هم بود اما دولت با تمام محدودیت‌های مالی خود را متعهد می‌دانست که طلب کشاورزان را هر چند با تأخیری کوتاه مدت پرداخت کند.

وی تأکید کرد: امیدوار هستیم تصمیمات خوبی در زمینه تعیین نرخ خرید تضمینی محصولات از جمله گندم اخذ شود.

مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید