می‌توانیم منابع اصلی را ۸ میلیارد دلار افزایش دهیم | اتاق خبر
کد خبر: 387822
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1395 - 19:24
نوبخت:
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، منابع اصلی کشور تا پایان سال‌جاری و در قانون برنامه و بودجه حدود ۳۳ میلیارد دلار است و اعلام شده که این مبلغ را می‌توانیم به ۴۱ میلیارد دلار نیز برسانیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت امروز در مراسم افتتاح پروژه‌های دهه فجر در شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان، اظهار کرد: بر اساس اعلام صندوق بین‌المللی پول، اقتصاد ایران هم اکنون هجدهمین اقتصاد بزرگ جهان است. کشورهایی از جمله کویت و عربستان در زمان کاهش قیمت نفت در بازار جهانی دچار مشکلات اقتصادی، قطع یارانه‌ها و توزیع ۶۸ میلیارد دلار اوراق قرضه شدند، در حالی که ایران در این مدت توانست به رشد اقتصادی برسد.

وی افزود: روز گذشته قیمت نفت اوپک بصورت رسمی ۵۲ دلار اعلام شد که موجب خرسندی است، زیرا ماه قبل این قیمت ۲۵ دلار بود و ما در محاسبات خود و تبدیل نرخ دلار به ریال، این مبلغ را لحاظ کرده بودیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: با داشتن منابع مالی ۴۱ میلیارد دلاری و در مقایسه با سال ۱۳۹۱ که درآمد ارزی کشور ۱۱۹ میلیارد دلار بود، تنها یک سوم منابع مالی در اختیار داریم.

نوبخت با اشاره به احداث بیش از ۷۰ کیلومتر خط راه‌آهن جدید و بازسازی بیش از یک‌هزار کیلومتر راه‌آهن در سه سال گذشته تصریح کرد: به زودی در حوزه تصویب و احداث می توانیم پروژه راه آهن برقی تهران- اصفهان و مترو شاهین شهر- اصفهان را نیز به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید