افزایش ۹۸۰ مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور | اتاق خبر
کد خبر: 388007
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1395 - 18:23
با سفر معاون اول رئیس‌جمهور به خوزستان رقم می‌خورد
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خبر داد: با بهره برداری از این دو نیروگاه بخش گاز نیروگاه‌های سیکل ترکیبی ماهشهر و بهبهان ۹۸۰ مگاوات به ظرفیت برق کشور افزوده می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محسن طرزطلب ضمن بیان این خبر افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته بخش بخار نیروگاه های ماهشهر و بهبهان در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد و راندمان این نیروگاه ها را تا بیش از ۵۰ درصد افزایش خواهد داد.

وی تصریح کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر در قالب چهار واحدگازی از مجموعه طرح ۶۰۰۰ مگاوات نیروگاه گازی(فاز دوم) و نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با سرمایه گذاری مشترک شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر و مپنا در قالب طرحهای BOO در راستای توسعه تولید برق در جنوب کشور و پاسخگویی به رشد مصرف منطقه در استان خوزستان احداث شده اند.

طرزطلب افزود: عملیات تولید تجهیزات، نصب و راه اندازی نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان و ماهشهر در راستای استفاده از  توانمندیهای  مهندسی و تولید داخل توسط مپنا صورت گرفته و اکثر تجهیزات این نیروگاه ساخت داخل است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خاطرنشان کرد: جهت انتقال برق تولیدی این نیروگاه ها به مدار برق کشور، دو پست ۲۳۰ و ۴۰۰ کیلوولت به ترتیب در نیروگاه های سیکل ترکیبی ماهشهر و بهبهان احداث شده اند که برق تولیدی از این دو نیروگاه را به شبکه منتقل میکنند.

وی اضافه کرد: نیروگاه سیکل ترکیبی ماهشهر در ۱۵کیلومتری شهر ماهشهر و در حاشیه شرقی جاده قدیم جراحی و در زمینی به مساحت حدود ۱۰۰ هکتار و نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در کیلومتر ۲۰ جاده بهبهان – رامهرمز  استان خوزستان با اعتباری بالغ بر ۲۹۰ میلیون یورو توسط بخش خصوصی احداث شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید