ذخیره‌سازی نفت ایران ۱۰ میلیون بشکه افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 388120
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1395 - 19:25
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران از افتتاح پروژه افزایش ۱۰ میلیون بشکه ای ظرفیت ذخیره سازی نفت ایران در منطقه خلیج فارس خبر داد.
 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سیدپیروز موسوی با اشاره به افتتاح رسمی پروژه ذخیره سازی نفت خام در گناوه، گفت: امروز با حضور حبیب الله بیطرف، معاون مهندسی و پژوهشی وزیر نفت، پروژه ذخیره سازی ۱۰ میلیون بشکه ظرفیت جدید نفت خام به طور رسمی افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اعلام اینکه با بهره برداری از این ۱۰ میلیون بشکه مخزن، ظرفیت ذخیره سازی نفت خام ایران به ۳۸ میلیون بشکه افزایش یافت، تصریح کرد: این پروژه شامل طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی هشت دستگاه مخزن یک میلیون بشکه‌ای، دو دستگاه مخزن ۵۰۰ هزار بشکه‌ای و چهار مخزن ۲۵۰ هزار بشکه‌ای ذخیره‌سازی نفت خام است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با بهره برداری از این مخازن جدید، امکان پشتیبانی بیشتر عملیات صادرات نفت خام از پایانه خارگ فراهم شده است، اظهار داشت: کل حجم سرمایه گذاری این پروژه نفتی ۷۵۰ میلیارد تومان است که با بهره برداری از این مخازن جدید، عملا قدرت چانه زنی شرکت ملی نفت ایران برای بازاریابی و فروش نفت خام کشور هم افزایش یافته است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید