وزیر کشاورزی مجریان طرح مقابله با ریزگردهای خوزستان را منصوب کرد | اتاق خبر
کد خبر: 388808
تاریخ انتشار: 2 اسفند 1395 - 15:56
وزیر جهاد کشاورزی مجریان طرح مقابله با ریزگردهای خوزستان را منصوب کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، وزیر جهاد کشاورزی در احکام جداگانه‌ای، عبدالمهدی بخشنده معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی را به عنوان "نماینده خود و مسئول هماهنگی و نظارت بر اجرای پروژه‌های خوزستان"، یدالله شمایلی مدیرعامل موسسه جهاد نصر را به عنوان "مجری طرح تامین آب عرصه‌های بحرانی ریزگردها" و احمد مطیعی را به عنوان "مجری طرح جامع پوشش بیولوژیک کانون‌های بحرانی خوزستان" منصوب کرد.

موضوع ریزگردها باعث مشکلاتی برای مردم خوزستان شده و از چند سال گذشته تاکنون مردم استان با آن و مشکلات ناشی از آن درگیر هستند. بروز ریزگردها و انباشته شدن ریزگردها و خسارت به شبکه برق خوزستان در هفته اخیر باعث قطعی برق و آب، تلفن، اینترنت و ادارات و اختلال در انجام امور روزانه مردم اهواز و 12 شهر خوزستان شد. پس از این اتفاق از سوی رئیس جمهوری و هیات دولت به محمود حجتی (وزیر کشاورزی) ماموریت داده شد که شخصا طرح مقابله با معضل ریزگردها (کانون‌های داخلی) در استان خوزستان را پیگیری کند.

 وزیر کشاورزی در ابتدای کار مقابله با ریزگردها اعلام کرد که این طرح (طرح مورد نظر وزیر) شامل دو بخش آبی و خاکی و بیولوژیکی می‌شود که متولیان اجرای این بخش‌ها به ترتیب موسسه جهاد نصر و سازمان جنگلداری و مراتع کشور هستند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید