تولید نیمه‌صنعتی واکسن کشته نیوکاسل مخصوص جوجه‌های گوشتی | اتاق خبر
کد خبر: 388836
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1395 - 11:11
برای اولین بار در کشور صورت گرفت؛
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شمال غرب کشور(مرند) از تولید نیمه‌صنعتی واکسن نیوکاسل مخصوص جوجه‌های گوشتی (برویلر) در این شعبه خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، دکتر علی آمقی با اشاره به پایان مرحله آزمایشگاهی و تولید موفق نیمه‌صنعتی واکسن نیوکاسل مخصوص جوجه‌های گوشتی (برویلر) در موسسه رازی شعبه مرند اظهار کرد: موسسه رازی با تولید انبوه این واکسن می‌تواند سهم مهمی را در بازار واکسن کشته نیوکاسل در گله‌های گوشتی داشته باشد.

وی تصریح کرد: استفاده از این واکسن از نظر اقتصادی به نفع مصرف‌کننده است و با قیمت پایین‌تری نسبت به واکسن‌های وارداتی در بازار عرضه می‌شود.

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی شعبه شمال غرب کشور(مرند) با اشاره به واکسن آنفلوآنزا با تیتر بالا که در موسسه رازی شعبه مرند در مرحله تولید قرار دارد، افزود: با توجه به آنتی‌ژن‌های بیشتر موجود در این واکسن، زمانی که خطر آنفلوآنزا در میان طیور افزایش یابد، این واکسن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی موسسه رازی، دکتر آمقی خاطرنشان کرد: تاکنون واکسن‌های نیوکاسل برویلر و آنفلوآنزا با تیتر بالا در کشور تولید نشده بود و تنها شاهد نمونه‌های خارجی آن بودیم که مراحل نیمه صنعتی برای تولید آن در حال انجام است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید