تحقق یک وعده برقی برای روستاها | اتاق خبر
کد خبر: 391533
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1396 - 09:21
از ابتدای دولت یازدهم دولت وعده روشنایی تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار را داد و قرار بر این شده بود که نهایتا تا انتهای سال 1395 این وعده تحقق یابد؛ در همین راستا در آخرین صحبت های رییس جمهور اخباری مبنی بر صدق این وعده مطرح شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در حال حاضر ۴۱ نیروگاه خصوصی تولید کننده ۳۲ هزار مگاوات برق در ایران وجود دارد. این آمار نشان می‌دهد که ۶۰ درصد برق ایران توسط بخش خصوصی تولید می‌شود و پیش بینی شده که تا سال ۱۴۰۰، تولید ۸۰ درصد برق کشور بر دوش این بخش باشد.

با این وجود همچنان در نقاطی از کشور مردمانی وجود دارند که از نعمت روشنایی برخوردار نیستند بر همین اساس، آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر وعده برق رسانی به تمام روستاها را داده و گفته است که روستاهای صعب العبور نیز از طریق انرژی فتوولتائیک برق دار می شوند.

وی با اشاره به اینکه شرکت توانیر برنامه تکمیل و بهره برداری از سه هزار مگاوات نیروگاه تولید پراکنده را در دستور کار خود دارد، گفت: ۱۵۶۱ مگاوات موافقت نامه جدید نیز دریافت شده که نیازمند تامین تسهیلات از محل صندوق ذخیره ملی است.

نکته قابل توجه تحقق وعده وزیر نیرو است که قرار بود تا انتهای سال ۹۵ روستاهای بالای ۱۰ خانوار برق دار شوند که با تکیه بر صحبت های رییس جمهور مبنی بر تحقق این وعده می توان تاکید کرد که در حال حاضر هیچ روستای بالای ۱۰خانواری در کشور بدون برق وجود ندارد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید