Performancing Metrics

صدا و سیما سخنان وزیر ارتباطات را مونتاژ کرد | اتاق خبر
کد خبر: 392054
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1396 - 14:04
واکنش وزارت ارتباطات به عدم رعایت اخلاق حرفه ای دررسانه ملی
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عدم رعایت اخلاق حرفه ای در رسانه ملی واکنش نشان داد و اعلام کرد: مونتاژ سخنان وزیر ارتباطات از سوی صدا و سیما نشان از رعایت نشدن اصول اولیه اخلاق حرفه ای در رسانه ملی است.
 به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: متاسفانه بخش خبری 20:30 در گزارش روز سه شنبه 29 فروردین با تقطیع و پخش گزینشی سخنان وزیر ارتباطات سعی در القاء این موضوع کرده است که قطع تماس صوتی تلگرام به جهت حفظ منافع اپراتورها بوده است.

این در حالی است که پس از سوال خبرنگاران در خصوص بسته شدن تماس صوتی تلگرام و پاسخ وزیر ارتباطات، مبنی بر بسته شدن تماس صوتی تلگرام با حکم دستگاه قضایی، خبرنگار صدا و سیما سوال دیگری از وزیر ارتباطات در خصوص شکایت تلگرام از اپراتورهای ایرانی مطرح می کند و پاسخ محمود واعظی هم حمایت از اپراتورهای داخلی در خصوص شکایت احتمالی تلگرام است که وظیفه هر مسئول ایرانی است امارسانه ملی در اقدامی غیراخلاقی این پاسخ را با پاسخ سوال در مورد بسته شدن تماس صوتی تلگرام مونتاژ و پخش نموده است که نشان از رعایت نشدن اصول اولیه اخلاق حرفه ای است.
در ادامه این اطلاعیه ، فایل صوتی مصاحبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین فایل مونتاژ و پخش شده رسانه ملی جهت اطلاع و تنویر افکار عمومی منتشر شده است .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد مسدودسازی امکان تماس صوتی با پیام رسان تلگرام از سوی دادستانی کل کشور صورت گرفت و چرایی این کار را از مقام های قضایی پیگیری کنید.

«محمود واعظی» روز سه شنبه(دیروز) در حاشیه چهارمین همایش سراسری مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: موافقت برای راه اندازی تلگرام صوتی از سوی ما انجام شد و پس از تماس تلگرام برای راه اندازی تلگرام صوتی و اخذ موافقت با همکاری اپراتورها این امکان در کشور برقرار شد اما در روز های اخیر با دستور مقام قضایی مسدود شده است.

عضو کابینه دولت یازدهم درباره علت مسدود شدن امکان تماس صوتی با شبکه تلگرام نیز گفت: از مقام های قضایی که این کار را کرده اند علت را جویا شوید.

واعظی درباره شکایت تلگرام از اپراتورهای ایرانی برای مسدودسازی تلگرام صوتی گفت: به طور قطع حامی اپراتورهای خود هستیم؛ زیرا وظیفه دولت و وزارت ارتباطات حمایت کردن از داخلی هاست و اجازه نمی دهیم یک خارجی به اپراتورها فشاری وارد کند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی برخورد با شبکه های اجتماعی باید پس از شکایت افراد باشد؛ درحالی که قوه قضاییه برای مسدودسازی تلگرام صوتی خود اقدام کرده است، گفت: این موضوع را از این قوه پیگیری کنید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید