دو شرکت بزرگ اروپایی بر روی پروژه های نفتی ایران کار می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 394261
تاریخ انتشار: 13 خرداد 1396 - 20:53
رویترز گزارش داد؛
دو شرکت بزرگ روسی و اتریشی با کمک یکدیگر بر روی پروژه های نفتی ایران همکاری خواهند داشت.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، دو شرکت «گازپروم» نفت روسیه و «او ام وی» اتریش ساعاتی پیش اعلام کردند که تحت عنوان یک یادداشت تفاهم در حوزه نفت ایران با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

در همین حال شرکت او ام وی اعلام کرد، مراحل مقدمات احتمالی این همکاری در زمینه تحلیل، ارزیابی و مطالعه مخازن نفت مشخص در قلمرو جمهوری اسلامی ایران به همراه شرکت ملی نفت ایران خواهد بود.  

همچنین معاون مدیر عامل گازپروم روسیه تصریح کرد، او ام وی در زمینه ارزیابی مقدمات جغرفیای دو بلوک نفتی در ایران به گازپروم کمک خواهد کرد.

البته او ام وی در سال ۲۰۰۱ میلادی بعنوان اوپراتور بلوک حفاری «مهر» در غرب ایران عملیات خود را آغاز کرد و در سال ۲۰۰۶ میلادی به دلیل اعمال تحریم ها علیه ایران از ادامه فعالیت متوقف شد.

 سال گذشته میلادی با رفع تحریم ها از ایران، او ام وی یک یادداشت تفاهم با شرکت ملی نفت ایران برای پروژه های واقع در منطقه زاگرس در غرب و میدان فارس در جنوب ایران به امضاء رساند.

این در حالی است که شرکت های خارجی اغلب برای عملیات های حفاری و اکتشاف خود نیازمند یک شریک داخلی هستند.  

بر پایه این گزارش، شرکت او ام وی در ماه ژانویه سال جاری میلادی یک توافقنامه ای با شرکت انرژی دنا برای توسعه میادین نفت و گاز ایران به امضاء رسانده است.  

شرکت او ام وی و گازپروم روسیه ۵ دهه است که با یکدیگر کار می کنند و همکاری این دو شرکت اروپایی از دو سال پیش به دلیل کمک او ام وی برای فاینانس در خط لوله «نورد استریم ۲» روسیه عمیق تر شده است.  

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید