فاز اول پروژه تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 397117
تاریخ انتشار: 9 مرداد 1396 - 09:44
با حضور وزیر نیرو؛
فاز اول پروژه تصفیه خانه فاضلاب اسلامشهر با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، حمید چیت چیان صبح دوشنبه با حضور در شهرستان اسلامشهر، فاز اول پروژه تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان را افتتاح کرد.

شهرستان اسلامشهر طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ مرکز آمار ایران حدود ۵۵۰ هزار نفر جمعیت داشته که حدود ۲۸۰ هزار نفر آن مرد و ۲۷۰ هزار نفر آن زن هستند، این شهرستان با فاصله ۱۲ کیلومتری تا تهران، نزدیک ترین شهرستان به پایتخت محسوب می شود.

عملیات این پروژه در زمینی به مساحت ۷ هکتار و  تجهیز تصفیه‌خانه فاضلاب در سه مدول با تحت پوشش قرار دادن جمعیتی معادل ۶۶۰ هزار نفر طراحی شده است و در حال حاضر مدول نخست این طرح برای تحت پوشش قرار دادن جمعیتی به میزان ۲۲۰ هزار نفر در نظر گرفته شده است و با تکمیل تجهیزات فنی مورد نیاز، بخش‌های دیگر نیز افتتاح می شود.

عملیات جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب شهرهای اسلامشهر، شهرک امام حسین(ع)، شهر واوان و مسکن مهر استراتوس و شهرک امام خمینی(ره) از جمله اهداف اجرای این طرح است.

در این مراسم معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست، سید حسین هاشمی، استاندار تهران، فاطمه مافی و کواکبیان، نماینده های مردم تهران، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس و تعدادی دیگر از مقامات استان تهران و نیز شهرستان اسلامشهر وزیر نیرو را همراهی می کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید