وزارت کار دولت یازدهم تعامل خوبی با اتحادیه ها داشت | اتاق خبر
کد خبر: 397891
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1396 - 11:00
فعال تعاونی:
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی فرش دستباف از اشتغال 20هزار قالیباف در سال 1396 خبر داد و گفت: خوشبختانه تعامل وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اتحادیه ها در چهار سال گذشته بهبود یافته است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، «عبدالله بهرامی» افزود: از دو سال گذشته تعامل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اتحادیه ها برنامه محوری بود و بر اساس آن هفت راهبرد تدبیر شد که هم اکنون زمان اجرای آن هفت راهبرد است.

وی اظهار امیدواری کرد، حضور «علی ربیعی» وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در دولت دوازدهم ادامه یابد تا بتوان برنامه های راهبردی بخش تعاون را پیگیری کرد.

بهرامی گفت: وقتی که وزارتخانه های تعاون،رفاه و کار با هم ادغام شدند سه تا چهار سال طول کشید تا بتوان حضور بخش تعاون را پررنگتر کرد و هم اکنون زمان بهره برداری از این تعامل سازنده است. حضور ربیعی می تواند به تداوم و پیگیری برنامه ها کمک کند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی فرش دستباف درباره عملکرد ربیعی در چهار سال گذشته گفت: ایشان همواره در اتحادیه های تعاونی حضور داشتند و معاونت بخش تعاون هم تلاش های خوبی برای بهبود وضعیت بخش تعاون انجام داد.

بهرامی با اشاره به عملکرد وزارت کار در حوزه قالیبافان گفت: وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی امسال طرح اتحادیه را پذیرفت و وزیر کار به معاونت کارآفرینی و تعاون دستور داد تا طرح اشتغال 20هزار نفر را بررسی کنند که مهر ماه امسال با بکارگیری یکهزار نفر نخستین پایلوت طرح اجرا می شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی فرش دستباف اضافه کرد: همچنین قرار است امسال بیمه قالیبافان را 100هزار نفر اضافه کنند.

بهرامی درباره وضعیت صادرات فرش گفت: سال های 1391 و 1392 و حتی 1393 را به دلیل تحریم ها از دست دادیم، اما سال های 1394 و 1395 سال های تثبیت بود و سال گذشته توانستیم 362 میلیون دلار فرش صادر کنیم که 82میلیون دلار آن به امریکا بود.

به گفته بهرامی، صادرات فرش دستباف در سال 1395 نسبت به سال 1394 معادل 20 درصد رشد کرد.

وی از برگزاری نمایشگاه فرش دستباف در شهریور ماه امسال در تهران خبر داد و گفت: مرکز ملی فرش از 42تاجر خارجی برای حضور در این نمایشگاه دعوت کرده است. این نمایشگاه با 700غرفه به لحاظ حجمی بزرگترین نمایشگاه در زمینه فرش دستباف است.

وی اظهار امیدواری کرد، با قبول سفارش وضعیت صنعت فرش در کشور رونق بیشتری بگیرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید