میزان پیشرفت پروژه فاضلاب تهران چقدر است؟ | اتاق خبر
کد خبر: 397936
تاریخ انتشار: 24 مرداد 1396 - 20:50
مدیرعامل شرکت فاضلاب تهران گفت: پیشرفت فیزیکی طرح فاضلاب کلانشهر تهران با احتساب تمامی تجهیزات ۵۷ درصد است به طوری که تا امروز از مجموع ۹۰۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب که باید در شهر تهران احداث شود ۶۶۰۰ کیلومتر احداث شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، اصغر ریاضتی امروز در نشستی خبری با بیان این که هیچ کدام از طرح‌ها و پروژه های فاضلاب اقتصادی نیست، اظهار کرد: طرح‌های فاضلاب بیشتر در بعد بهداشت و سلامت جامعه و همچنین افزایش ظرفیت‌های دسترسی به منابع آبی و بازچرخانی آب مورد اهمیت است.

به گفته وی، طرح‌های فاضلاب تهران تا افق ۱۴۱۰ باید تکمیل شود و اکنون نیز از مجموع یک میلیون و ۵۰ هزار انشعابی که باید در افق ۱۴۱۰ در تهران نصب شود تاکنون ۵۶۰ هزار انشعاب نصب شده است.

همچنین عباسعلی مصرزاده - معاون بهره برداری شرکت فاضلاب تهران – با بیان این که در افق ۱۴۱۰ باید ۸۵۰ میلیون مترمکعب در سال که برابر با ۲۷ مترمکعب در سال است پساب تصفیه شده تحویل کاربری‌های مختلف داده شود، گفت: در حال حاضر ۲۸۰ میلیون مترمکعب در سال پساب تصفیه شده فاضلاب با تاسیسات با مدار بهره برداری فاضلاب تهران به کاربردهای مختلف تحویل داده می‌شود.

وی با بیان این که پیشرفت کار در این قسمت حدود ۳۰ درصد است، اظهار کرد: به دلیل عدم اطلاع رسانی هنوز بسیاری از مردم به اهمیت این مساله پی نبرده‌اند، لذا این موضوع موجب شده تا بسیاری از مردم نسبت به اتصال منزل خود به شبکه فاضلاب تمایل نداشته باشند.

مصرزاده - معاون بهره برداری شرکت فاضلاب تهران - با اشاره به اهمیت انجام این مساله، گفت: اتصال منازل به شبکه جمع آوری فاضلاب در راستای حفظ سلامت و بهداشت خود مردم است به همین دلیل لازم است که برای این مساله اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید