اپراتور دوم پستی پس از انجام مراحل قانونی آغازبکار می کند | اتاق خبر
کد خبر: 397947
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1396 - 11:05
مقام مسئول:
سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران(رگولاتوری) می گوید: دو شرکت در قالب یک کنسرسیوم برنده مزایده اپراتور دوم پستی شده اند که پس از انجام همه مراحل قانونی به صورت رسمی معرفی و آغاز بکار خواهند کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، «جهانگیر اسدی» افزود: شرکت های تی پاکس و پیک بادپا در قالب کنسرسیومی متشکل از چندین شرکت، به عنوان دو اپراتور جدید پستی خواهند بود که پس از طی همه مراحل قانونی و کسب مجوزهای لازم فعالیت خود را در کنار شرکت ملی پست آغاز خواهند کرد.

وی ادامه داد: اکنون مراحل اخذ استعلام های قانونی این دو کنسرسیوم برای انجام مراحل نهایی صدور پروانه توسط رگولاتوری در حال انجام است.

بیست و سوم مردادماه 1395 اساسنامه جدید پست پس از تصویب در مجلس شورای اسلامی توسط رئیس جمهوری ابلاغ شد و در این اساسنامه به ایجاد دو اپراتور خصوصی در کنار پست اشاره شده است.

«محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت یازدهم در این باره گفته بود: مطالعه هایی درباره کشورهای مختلفی که پست را خصوصی کرده بودند، انجام شد و تجربه آنها مورد بررسی قرار گرفت. پس از این مطالعه ها مشخص شد خصوصی سازی، پست را بویژه در شهرهای کوچک و مناطق محروم با مشکل روبرو می کند. بنابراین در مجلس مصوب شد در بخش پست یک اپراتور دولتی در کنار دو اپراتور خصوصی فعالیت کند.

وی افزود: از این پس، دو اپراتور بخش خصوصی نیز در زمینه پست خواهیم داشت که مقدمه و شرایط آن در کمیسیون تنظیم مقررات فراهم شده است.

سرپرست معاون برنامه ریزی و امور پشتیبانی شرکت ملی پست ایران بیست و هشتم اردیبهشت ماه امسال گفت: 2 اپراتور بزرگ پستی در راستای ارائه خدمات در زمان کوتاه و دسترسی آسان تر مردم به خدمات پستی بزودی در کشور فعال می شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید