بخش تعاون ظرفیت جذب سرمایه‌های خارجی را دارد | اتاق خبر
کد خبر: 398923
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1396 - 16:09
رییس اتاق تعاون ایران:
رییس اتاق تعاون ایران گفت: بخش تعاون ظرفیت‌های خوبی برای جلب سرمایه‌های خارجی دارد و بهترین قالب برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهمن عبداللهی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری با سازمان سرمایه‌ گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران، اظهار کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد کشور و پیش‌بینی رشد ۱۲ درصد اقتصاد برای سال‌های آینده توسط دولت و هدف گذاری ایجاد ۹۵۰ هزار شغل در سال معتقدم یکی از الزامات تحقق این اهداف استفاده از سرمایه‌ گذاری خارجی است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۰۰ هزار شرکت تعاونی فعال با عضویت ۱۴ میلیون نفر در کشور و در ۱۲۰ رشته شغلی مشغول فعالیت هستند که حدود دو میلیون شغل ایجاد کرده‌اند.

رییس اتاق تعاون ایران ادامه داد: تعاون در بیشتر گرایش‌ها اعم از کشاورزی، دامپروری، قالیبافی و صنعت طیور فعال است و لازم است فعال‌تر از گذشته ظاهر شود.

عبداللهی افزود: بعد از برجام با فضای ایجاد شده و روابطی که دراین خصوص تسهیل شده انتظار داریم اقتصاد تعاون را بیش از گذشته توسعه دهیم.

به گفته وی، در بند اول سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ایجاد بستر مناسب برای حضور مردم در قالب فعالیت‌های اقتصادی تاکید شده است و تعاون بهترین قالب برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

محمد خزاعی - رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران - نیز در این مراسم گفت: در دولت یازدهم ۱۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار مصوبه هیات سرمایه‌ گذاری بود که ۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار آن محقق شد.

وی افزود: تعاونی‌ها منعی برای استفاده از منابع مالی خارجی و داخلی یا خطوط اعتباری و سرمایه‌گذاری مستقیم ندارند.

رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران تاکید کرد: بحث استفاده از منابع مالی خارجی سرمایه‌گذاری و بحث حضور شرکت‌های تعاونی باید ساماندهی شود و همه دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم از بخش تعاون در عرصه‌های مختلف بیشتر بهره‌مند شویم.

خزاعی ابراز امیدواری کرد: با ایجاد کمیته مشترک میان اتاق و سازمان سرمایه‌ گذاری خارجی بتوان این تعامل و همکاری را توسعه داد.

وی با اشاره به ۱۰۰ هزار شرکت تعاونی، اظهار کرد: تعاونی‌ها ظرفیت بالایی برای اشتغال دارند و تنوع بسیار بالایی در حوزه‌های مختلف اقتصادی دارد، لذا محدودیتی برای بخش‌های دولتی و خصوصی نداریم، اما بخش تعاونی باید خود را بیشتر نشان دهد زیرا تنوع مشاغل برای سرمایه‌ گذاری در این بخش زیاد است.

رییس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران گفت: با توجه به آمادگی و علاقه‌مندی که برای سرمایه‌ گذاری خارجی وجود دارد حداقل ۲۰۰۰ شرکت در این بخش می‌توانند با سرمایه‌ گذاری خارجی همکاری کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید