۱۴۹۰۰۰۰ روستایی دیگر امسال سیراب می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 400541
تاریخ انتشار: 19 مهر 1396 - 09:51
معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته قرار است برای سال ۱۳۹۶، ۶۳۶ روستا از طریق منابع صندوق توسعه ملی آبرسانی شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی اصغر قانع با بیان این که با آبرسانی این تعداد روستا یک میلیون و ۴۹۰ هزار نفر تحت پوشش آب شرب سالم و بهداشتی قرار می‌گیرد، اظهار کرد: برنامه‌های متعددی برای آبرسانی روستایی در دولت دوازدهم انجام شده است.

وی در خصوص میزان هزینه‌های آبرسانی این تعداد روستا، بیان کرد: مجموعه منابعی که در اختیار داریم ۳۰۰ میلیون دلار است که ۱۵ درصد آن کاهش یافته و ۸۵۰ میلیارد تومان در اختیار ما از سوی صندوق توسعه ملی برای آبرسانی این تعداد روستا قرار می‌گیرد.

دولت یازدهم توجه ویژه‌ای به طرح‌های آبرسانی و تامین آب شرب داشت به‌گونه‌ای که حجم آبرسانی به شهرها و روستاها از ۹۷۱۸ میلیون متر مکعب در پایان سال ۱۳۹۱ به ۱۰۸۳۷ میلیون مترمکعب در پایان سال ۱۳۹۵ رسیده است.

در سال گذشته به حدود ۲۹۸۰ روستای کشور آبرسانی شد که به تنهایی برابر با کل ۱۰ سال پیش از آن بود. این یک امر جهادی در وزارت نیرو و مجموعه صنعت آب روستایی کشور است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید