همکاری آلمان برای انتقال تکنولوژی آبی | اتاق خبر
کد خبر: 400909
تاریخ انتشار: 26 مهر 1396 - 17:19
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور از امضای تفاهم نامه آموزشی آبفای کشور با ژرمن واتر آلمان خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حمیدرضا جانباز امروز در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی آب و فاضلاب کشور اظهار کرد: مقدمات آموزش نیروی انسانی حرفه ای بخش آب و فاضلاب کشور در دستور کار این شرکت قرار دارد و یکی از مباحث مهم در این خصوص استفاده از کشورهای صاحب نام همچون آلمان در این مقوله است.

وی با اشاره به  انعقاد تفاهم‌نامه با ژرمن واتر افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه یک مرکز آموزش حرفه‌ای در بالاترین سطح در شهر اصفهان احداث خواهد شد که ۵۰ درصد از هزینه‌های احداث این موسسه را وزارت علوم آلمان تقبل کرده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره اینکه فارغ التحصیلان دانشگاهی فاقد تجربه کاری هستند، بیان کرد: احداث این موسسه کمک خواهد کرد تا فارغ التحصیلان و کارشناسان به جز علوم دانشگاهی از تجربیات کار اجرایی نیز برخوردار شوند.

جانباز با اشاره به اینکه این مرکز فعالیت خود را از ابتدای سال ۹۷ آغاز خواهد کرد، افزود: در این مرکز کارشناسانی آموزش خواهند دید تا بتوانند در آینده نزدیک در سراسر کشور به انتقال این آموزه ها بپردازند.

وی با بیان اینکه این دوره‌ها در آغاز به صورت دوره‌های کوتاه مدت خواهد بود و سپس به برگزاری دوره های میان مدت خواهیم پرداخت، افزود: پس از اتمام دوره ها به فارغ التحصیلان گواهینامه های بین المللی اعطا خواهد شد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید