Performancing Metrics

اعلام حمایت وزارت کار از خیرین کارآفرین | اتاق خبر
کد خبر: 402478
تاریخ انتشار: 30 آبان 1396 - 17:33
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمادگی وزارتخانه متبوع خود را برای حمایت مالی از ایده‌ها و طرح‌های کارآفرینان خیر اعلام کرد.
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی ربیعی امروز در همایش "خیرین کارآفرین، کارآفرینان خیر" در مجموعه تلاش اظهار کرد: از محل منابعی که برای اشتغال روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شده، آمادگی داریم برای طرح‌ها و ایده‌های خیرین کارآفرین و کارآفرینان اختصاص بدهیم. البته به دنبال پول‌پاشی نیستیم و درصددیم تا کار ارزشمند کارآفرینان به جای اثربخشی برود.

وی گفت: امسال تندیس مرحوم عالی‌نسب را به عنوان جایزه کارآفرینی انتخاب کردیم و معتقدیم کسانی که دانش، سرمایه و پول خود را به این کشور میخ می‌کنند، ارزشمند هستند و فضایی که ایجاد می‌کنند تا عده‌ای در آن مشغول کار شوند، قابل احترام است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدام کارآفرینان خیر را ارزشمند دانست و با تاکید بر ضرورت جریان‌سازی کارآفرینی برای توانمند کردن مردم گفت: باید فضای کارآفرینی را در بخش‌هایی ایجاد کنیم که در آن هم توسه کارآفرینی شکل بگیرد و هم گروه‌های هدف و آحاد جامعه را شامل شود تا از این طریق یک نظام کارآفرینی در این کشور به وجود آید.

ربیعی خیر جمعی را به منزله عمل صالح دانست و گفت: امروز در ارتباط با بحث کارآفرینی و رابطه کارآفرینی با خیر جمعی چند نوع رابطه برقرار است. یک سری کارآفرینی برای گروه‌های هدف که کارآفرینان تنها معلولان را به کار می‌گیرند، نوع دیگری از کارآفرینی که افراد دارای سوء پیشینه و سابقه‌دار را استخدام می‌ کنند و این نوع کارآفرینی برای گروه‌های هدف به سرعت در حال گسترش است.

وی گفت: جامعه ما دارای ارزش‌های گرانقدری است، منتهی آنها را فراموش کرده‌ایم و باید این سنت‌ها و ارزش‌های فراموش شده را احیا کنیم. متاسفانه خیر جمعی خیلی وقت است کمرنگ شده و امروز کمتر می‌بینیم که پیرمردی را از خط کشی خیابان عبور بدهند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امر وز نیاز داریم جامعه را همراه کنیم و فرصت‌های برابر اجتماعی برای همه قائل شویم. در جامعه‌ای که پر از آسیب اجتماعی است، خانواده مصون نیست لذا اگر طیفی از امر خیر را دور هم جمع کنیم و در جامعه گسترش بدهیم، موفق خواهیم بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید