Performancing Metrics

یک میلیون تن گوشت آمریکایی با جنگ تجاری بدون مقصد ماند | اتاق خبر
کد خبر: 413726
تاریخ انتشار: 3 مرداد 1397 - 10:50
پس‌لرزه‌های قلدری‌های تجاری ترامپ؛
تحت تاثیر جنگ تجاری، بیش از ۲.۵ میلیارد پوند (۱.۱۳ میلیون تن) گوشت و طیور تولید شده توسط کشاورزان آمریکایی بدون مقصدی برای صادرات، در انبارهای یخچال‌دار روی هم انباشته شده است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، طبق آخرین داده‌های فدرال، تحت تاثیر جنگ تجاری، بیش از ۲.۵ میلیارد پوند (۱.۱۳ میلیون تن) گوشت و طیور تولید شده توسط کشاورزان آمریکایی بدون مقصدی برای صادرات، در انبارهای یخچال‌دار روی هم انباشته شده است و انتظار می‌رود این مقدار افزایش یابد.

تولید گوشت گوساله، خوک، مرغ و بوقلمون آمریکا در بالاترین سطح تاریخ خود قرار دارد و به شکل روزافزونی به صادرات وابسته می‌شوند، چراکه مصرف‌کنندگان آمریکایی نمی‌توانند کل مقادیر عظیم گوشت تولید شده را بخرند. این باعث شده است قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان آمریکایی، رستوران‌ها و خرده‌فروشان، پایین بیاید. هرچند تعرفه‌های تجاری اخیر که توسط شرکای تجاری آمریکا بر طیف گسترده‌ای از کالاهای آمریکایی شامل محصولات کشاورزی، وضع شده است، فروش گوشت و طیور آمریکا را در خارج از این کشور کند کرده است.

در اوایل امسال، چین و مکزیک که بزرگترین خریداران خارجی گوشت آمریکا هستند، در پاسخ به تعرفه‌های آمریکا بر واردات فولاد و آلومینیوم، بر گوشت خوک آمریکا تعرفه بستند. طبق گزارش وال‌استریت ژورنال، این اقدام باعث شد قیمت محصولات گوشتی آمریکا در بازار این کشورها بالا برود.

کن مشهوف، رییس شرکت دامداری مشهوفس در ایلینویز، می‌گوید: اگر قرار است صادرات خود را افزایش ندهیم، این همه ظرفیت تولیدی که ایجاد می‌کنیم، اضافی است.

این تاجر آمریکایی تاکید می‌کند که شرکتش به دنبال توسعه در مناطقی است که هزینه ژئوپولیتیکی کمتری داشته باشند، مانند شرق اروپا و آمریکای جنوبی.

وزارت کشاورزی آمریکا انتظار دارد در سال ۲۰۱۸ صنعت گوشت آمریکا به رکورد تولید ۱۰۲.۷ میلیون تن برسد. افت صادرات در کنار تجمع روز افزون تولیدات در انبارها، سود صنعت گوشت آمریکا و تولیدکنندگان دام و طیور را به خطر انداخته است. این به اعتقاد کارشناسان یکی از بزرگترین ریسک‌هایی است که در سال‌های اخیر این صنعت را تهدید کرده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید