Performancing Metrics

افزایش قیمت،نتیجه آزادسازی ذخیره نفت آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 415106
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1397 - 19:23
نماینده ایران در هیات عامل اوپک عنوان کرد:
نماینده ایران در هیات عامل اوپک گفت: استفاده از ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت خام آمریکا، تنها سبب افزایش قیمت‌های جهانی این کالای راهبردی می‌شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، حسین کاظم‌پور اردبیلی اعلام کرد: فروش نفت خام از ذخیره‌سازی‌های آمریکا نشان می‌دهد که دیگر تولیدکنندگان توان افزایش تولید ندارند و این رویه تنها سبب بالا بردن قیمت‌های جهانی این ماده می‌شود.

وی پیش‌تر گفته بود: آزادسازی ذخیره‌سازی‌های نفت خام آمریکا نتیجه معکوس خواهد داشت و از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا خواسته بود تحریم‌ها علیه ایران را متوقف کند.

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک خطاب به ترامپ گفت: آقای ترامپ خاطرتان هست؟ من پیش‌تر به شما گفته بودم. یک‌ماه پیش من به شما گفته بودم که به برداشت از ذخیره‌سازی‌های نفت خام خود پناه خواهید برد البته بر خلاف استفاده صحیح از آن، زیرا عربستان و روسیه قادر به افزایش تولید نفت خام نیستند.

کاظم‌پور اردبیلی گفت: روسیه و عربستان تاکنون تنها با استفاده از ذخیره‌سازی‌هایشان به رقم تولید خود افزوده‌اند، آنها با عرضه کم و دیرهنگام از قیمت‌های بالاتر استفاده خواهند کرد. اکنون شما به استفاده از ذخیره‌سازی‌های نفت خام خود روی آورده‌اید و این سبب افزایش قیمت‌های جهانی این ماده می‌شود.

نماینده ایران در هیئت عامل خطاب به ترامپ گفت: آقای ترامپ چرا این قدر مایوس شدید؟ خونسرد باشید و آرامش خود را حفظ کنید؛ تحریم‌ها علیه ایران را متوقف کنید و دوباره به مذاکرات هسته‌ای ۱+۵ ملحق شوید و آن‌جا حرف‌های هسته‌ای خود را بزنید.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید