Performancing Metrics

آغاز برداشت رسمی پسته طی روزهای آینده | اتاق خبر
کد خبر: 415460
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1397 - 14:28
معاون حجتی خبر داد؛
معاون وزیر جهاد با بیان اینکه برداشت پسته چند روز دیگر آغاز و امکان برآورد دقیق میزان تولید فراهم می شود، بر توسعه صادرات این محصول تاکید کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، محمدعلی طهماسبی با بیان اینکه برداشت رسمی پسته هنوز شروع نشده است، اظهارداشت: شهریور تا مهر فصل برداشت آغاز می شود و در مناطق گرم تر زودتر این اتفاق رخ می دهد.

وی با بیان اینکه بخشی از محصول مانند پسته دامغان مصرف تازه خوری دارد، افزود: طی چند روز آینده برداشت رسمی این محصول آغاز خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: تا زمانی که برداشت آغاز نشود نمی توان برآورد دقیقی از تولید پسته اعلام کرد، هنگامی که شروع شد برآورد دقیق خود را از میزان تولید اعلام می کنیم هم درباره محصول تازه خوری و هم فرآوری.

طهماسبی با اشاره به پرداخت خسارت پسته کاران گفت: آنهایی که بیمه بودند از بیمه می گیرند و باقی نیز به ستاد بحران مربوط می شود و باید از آنجا پیگیری شود.

وی درباره اینکه در صورت ادامه روند افزایشی قیمت، چه اقدامی برای کنترل بازار انجام می شود؟، افزود: مگر قرار است بازار پسته را هم دولت کنترل کند؟

وی اضافه کرد: باید به توسعه صادرات این محصول فکر کرد، شرایط ارزی ایجاد شده به نفع صادرات است و افزایش صادرات موجب افزایش ارزش افزوده و در نهایت رونق تولید می شود.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید