Performancing Metrics

بالاترین سطح داخلی سازی قطعات در تولید پژو ۳۰۱ | اتاق خبر
کد خبر: 429708
تاریخ انتشار: 24 تیر 1398 - 20:38
یک مقام مسئول اعلام کرد:
دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو با بیان اینکه حتی یک مهندس خارجی نیز هم اکنون در خطوط تولید پژو ۳۰۱ حضور ندارد، گفت: بالاترین سطح داخلی سازی قطعات در تولید ۳۰۱ مشاهده می شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، مازیار بیگلو صبح امروز در مراسم رونمایی از خط تولید خودروی پژو ۳۰۱ گفت: ۳۰۱ اولین پروژه ای است که ساخت آن در صنعت خودرو با بالاترین سطح داخلی سازی شروع شده و نوع پیگیری این پروژه نیز بسیار خاص بوده است به نحوی که سالهاست به شکل کنونی هم افزایی میان خودروسازان و قطعه سازان شکل نگرفته است.

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو افزود: طراحی صورت گرفته در این پروژه در سطح مناسبی قرار دارد و در سخت ترین زمان ممکن اجرای آن آغاز شده است، به این معنا که برای اولین بار خودرویی در کشور تولید شده که حتی یک فرد خارجی نیز در سالن تولید آن حضور ندارد.

بیگلو ادامه داد: ما همواره در میان خودروسازان شاهد رو کردن برگ های برنده ای در مشارکت با خودروسازان بوده ایم که بر این اساس اگر یک خودروساز شریک فرانسوی داشته، خودروساز دیگر شریک کره‌ای یا ژاپنی را در خطوط خود وارد کرده است، در حالی که هم اکنون در پروژه تولید ۳۰۱ حتی با یک قطعه ساز خارجی هم کار نمی‌کنیم.

به گفته وی، برای خودکفایی در صنعت خودرو نیاز به بانک، وزارت نفت و وزارت صنعت وجود دارد و ما دوست نداریم ساده ترین قطعات پلیمری مورد نیاز صنعت قطعه و خودرو را از خارج وارد کنیم، در حالی که ما یک کشور نفت خیز هستیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید