Performancing Metrics

احتمال واگذاری آذرآب به مپنا | اتاق خبر
کد خبر: 434737
تاریخ انتشار: 13 آبان 1398 - 21:05
معاون وزیر کار خبر داد؛
معاون امور روابط کار وزیر کار با بیان اینکه بانک کشاورزی متعهد شده تا حداکثر ۱۵ روز نسبت به تسویه مطالبات معوق کارگران آذرآب اقدام کند، از احتمال واگذاری این شرکت به گروه صنعتی مپنا خبرداد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، حاتم شاکرمی در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه ارتقای ایمنی کارگران و کارفرمایان در برابر اشعه رادیو اکتیو و پرتوهای صنعتی، در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضیعت واگذاری و ساماندهی شرکت آذرآب اظهار داشت: یکی از گزینه های مدنظر برای واگذاری آذرآب شرکت گروه مپنا است که مدیران این شرکت نیز نقطه نظراتی دارند که قرار شد این موارد بررسی شود. با این حال، با تامین نقدینگی و آمادگی بانک کشاورزی برای واگذاری سهام خود، امیدواریم آذرآب هم همانند هپکو به تولید خود ادامه دهد.

وی افزود: البته در حال حاضر ظرفیت فعالیت در شرکت آذرآب حتی بیش از شرکت هپکو است و خوشبختانه سفارش و شرایط برای فعالیت شرکت آذرآب وجود دارد به طوری که بیش از ۳۰ هزار تن سفارش تولید به این شرکت داده شده است. 

معاون امور روابط کار وزیر کار با تاکید بر اینکه یقینا شرکت آذرآب در مسیر تولید قرار خواهد گرفت، گفت: بر اساس اعلام مدیرعامل بانک کشاورزی، امیدواریم هر چه زودتر واگذاری این شرکت به مپنا یا شرکت های دیگر تعیین تکلیف شود.

شاکرمی افزود: در حال حاضر به توافق رسیدیم تا بانک کشاورزی ۱۵ میلیارد تومان برای تامین سرمایه در گردش آذرآب تامین کند. بانک کشاورزی راجع به موضوع وثایق پرداخت این ۱۵ میلیارد تومان نکاتی مد نظر داشت که در این خصوص قرار شد سازمان تامین اجتماعی به تناسب طلب از شرکت آذرآب وثایق مورد نیاز را آزاد کند و در اختیار بانک کشاورزی قرار گیرد تا بتواند نقدینگی شرکت را تامین کند.

وی با تاکید بر اینکه آذرآب یک صنعت «صنعت ساز» است که اتفاقا در شرایط فعلی اقتصادی می توان از ظرفیت آن برای ایجاد واحدهای جدید و همچنین اصلاح ساختار شرکت های صنعتی استفاده کرد، درباره آخرین وضعیت تسویه مطالبات کارگران گفت: بانک کشاورزی از حدود ۱۰ روز پیش مکلف بود تا حداکثر طی مدت دو هفته مطالبات کارگران را پرداخت کند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید