Performancing Metrics

در صورت قراردادهای برد-برد، از حضور خارجی‌ها استقبال می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 435971
تاریخ انتشار: 25 آذر 1398 - 18:08
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: اگر شرایط فراهم شود تا بتوانیم از شرکت‌های نفتی خارجی استفاده کنیم و با آن‌ها قراردادهای برد-برد داشته باشیم، قطعا از حضور آن‌ها استقبال خواهیم کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، احمد محمدی در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت خوزستان اظهار کرد: در خصوص تفاهم‌نامه‌هایی که با شرکت‌های خارجی پیش از اعمال تحریم‌ها منعقد کردیم، باید گفت که به دلیل این تحریم‌ها هنوز شرکت‌های خارجی پای کار نیامده‌اند اما بخشی از شرکت‌های داخلی در بحث مطالعات میدان، پای کار هستند و در آستانه قرارداد با این شرکت‌ها هستیم.

وی با اشاره به بحث قرارداد توسعه ۲۸ مخزن نفتی افزود: در حال حاضر ۶ قرارداد منعقد شده و در حال اجرا هستند و در ایام پیش رو نیز بخشی دیگر از این قراردادها پس از مشخص شدن برندگان مناقصات انجام خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب در خصوص احتمال حضور شرکت‌های خارجی در بحث توسعه مخازن تصریح کرد: حضور شرکت‌های نفتی خارجی در ایران، وابسته به شرایط سیاسی و پیرامونی است و در این زمینه با توجه به اینکه نفت یک صنعت بین المللی است و نیاز است تا در مرز دانش و تکنولوژی حرکت شود، گاها خوب است تا با شرکت‌های خارجی همکاری داشته باشیم.

محمدی عنوان کرد: گاها شرایط دانش و تکنولوژی در کشور به صورت کامل فراهم نیست و اگر شرایط فراهم شود تا بتوانیم از شرکت‌های نفتی خارجی استفاده کنیم و با آن‌ها قراردادهای برد - برد داشته باشیم، قطعا از حضور آن‌ها استقبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به بحث کیفی قطعات ساخت داخل عنوان کرد: هیچ تکنولوژی در دنیا وجود ندارد که روز اول کامل و بی‌نقص باشد؛ در این زمینه باید به سازندگان داخلی کمک شود تا بتوانند رشد کنند و تکنولوژی خود را به‌روز کنند.

محمدی بیان کرد: با توجه به شرایط، از کیفیت قطعات ساخت داخل راضی هستیم اما باید بیشتر تلاش شود تا بتوانیم نقص‌هایی که در این زمینه وجود دارد را برطرف کنیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید