Performancing Metrics

صرفه‌جویی روزانه ۱۷ میلیون لیتر بنزین با ارتقای خودروسازی | اتاق خبر
کد خبر: 436278
تاریخ انتشار: 2 دی 1398 - 22:29
یک مقام مسئول اعلام کرد؛
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: با ارتقای صنایع خودروسازی، در مصرف روزانه حدود ۱۷ میلیون لیتر بنزین در کشور صرفه‌جویی می شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، امیر وکیل‌زاده در نشستی تخصصی با عنوان «تنظیم سبد سوخت با استفاده از سوخت سی‌ان‌جی»، گفت: در مقایسه با استانداردهای جهانی هر خودرو در ایران روزانه یک لیتر بیشتر بنزین مصرف می‌کند که تنها با ارتقای صنعت خودروسازی و با احتساب حدود ۱۷ میلیون خودروی موجود در ناوگان حمل و نقل کشور، در مصرف روزانه حدود ۱۷ میلیون لیتر بنزین در کشور صرفه‌جویی خواهد.

وی با تاکید بر اینکه سی‌ان‌جی ۲۳.۵ درصد و ال‌پی‌جی ۱.۵ درصد از سبد سوخت خودروها را تشکیل می‌دهد، افزود: با سرمایه‌گذاری وزارت نفت ۲ هزار و ۵۰۰ جایگاه عرضه گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در کشور ساخته شده است؛ حدود ۴ میلیون خودروی دوگانه‌سوز در کشور وجود دارد و به‌طور میانگین روزانه ۲۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در کشور توزیع می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ضمن هشدار درباره رو به پایان بودن عمر مخازن سی‌ان‌جی خودروهایی که در دور نخست توسعه صنعت سی‌ان‌جی در کشور گازسوز شده‌اند، گفت: میانگین عمر این مخازن حدود ۱۵ سال است.

وکیل‌زاده با اشاره به اینکه از ۹۰۰ میلیون مترمکعب گازی که روزانه در کشور تولید می‌شود، تنها ۲ درصد آن در بخش سی‌ان‌جی مصرف می‌شود، گفت: با تغییرات آینده برای افزایش سهم سی‌ان‌جی در سبد سوخت خودروها، این رقم افزایش قابل توجهی نخواهد داشت. برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در حوزه سبد سوخت کشور بر افزایش سهم سی‌ان‌جی در ناوگان حمل‌ونقل سبک کشور تا ۲۵ درصد تاکید دارد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید