Performancing Metrics

۸۰ میلیارد تومان از مطالبات زعفران‌کاران تسویه شد | اتاق خبر
کد خبر: 436527
تاریخ انتشار: 8 دی 1398 - 22:32
یک مقام مسئول اعلام کرد:
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در مرحله اول پرداخت مطالبات، ۸۰۰ میلیارد ریال به زعفران کاران پرداخت شده است، گفت: مابقی طلب کشاورزان نیز به زودی پرداخت می‌شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، حسین شیرزاد با اشاره به پایان خرید حمایتی زعفران از کشاورزان، اظهارداشت: در مرحله اول بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال از بهای محصول به کشاورزان خراسان رضوی که سهم عمده‌ای از میزان خرید را داشته اند، پرداخت شده و اقدامات لازم جهت تأمین اعتبار و پرداخت مابقی بهای زعفران درحال انجام است.

رئیس هیأت مدیره سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، توقف روند نزولی و رشد معقول و منطقی قیمت این محصول در بازار را از دستاوردهای این طرح برشمرد و تصریح کرد: اگر این ورود هدفمند اتفاق نمی‌افتاد، الان شاهد سوءاستفاده خریداران خارجی بودیم که قیمت‌ها را مانند سال ۹۶ به پایین‌تر از نرخ تمام شده تنزل داده بودند.

وی علت توقف خرید را ایجاد تعادل نسبی قیمت به نفع تولیدکننده و مصرف کننده در بازار اعلام و تصریح کرد: درصورتی که به هردلیل این تعادل بر هم بخورد سازمان مرکزی تعاون روستایی با هماهنگی وزارت متبوع، تدابیر لازم جهت تعدیل قیمت به نفع تولیدکنندگان را اتخاذ و اجرا خواهد کرد.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خاطرنشان کرد: قیمت جهانی این محصول در بازار کشورهای جهانی متفاوت و از ۱.۳ دلار در هر گرم است.

این مقام مسئول تصریح کرد: تعاون روستایی در شرایط فعلی بازار به هیچ وجه قصد عرضه زعفران خریداری شده را ندارد و سیاست عرضه و فروش در حال حاضر در دستور کار نیست.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید