Performancing Metrics

قیمت صادراتی محصولات کشاورزی اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 436964
تاریخ انتشار: 18 دی 1398 - 11:42
طبق جدیدترین آمار گمرک،ارزش صادراتی هر یک از انواع محصولات کشاورزی اعلام شد که در این میان زعفران با قیمت کیلویی ۱۷میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بالاترین ارزش صادراتی راداشته و گوجه فرنگی و سیب‌زمینی با نرخ کیلویی ۳۶۵۰ تومان ارزان‌ترین محصولات کشاورزی بوده‌است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، گمرک جمهوری اسلامی ایران ارزش کالاهای صادراتی منتهی به ۱۱ دی امسال را اعلام کرده که در بین این اقلام، یکی از عمده‌ترین محصولات مربوط به بخش کشاورزی است. بر این اساس، ارزش صادراتی هر تن سیب زمینی معادل ۳۰۰ دلار اعلام شده است که با در نظر گرفتن میانگین نرخ ۱۲ هزار تومانی برای هر دلار، قیمت هر کیلوگرم سیب‌زمینی صادراتی ۳۶۰۰ تومان می‌شود.

همچنین هر تن پیاز معادل ۳۶۵ دلار صادر شده که کیلوگرم آن ۴۳۸۰ تومان می‌شود. ارزش صادراتی هر تن گوجه فرنگی نیز معادل ۲۸۰ دلار بوده که هر کیلوگرم این محصول ۳۶۵۰ تومان محاسبه شده است.

انواع خیار بوته‌ای در هر تن ۴۰۰ دلار صادر شده که ارزش هر کیلوگرم آن ۴۸۰۰ تومان بوده است.

علاوه بر این، هر تن خرمای کبکاب ۸۰۰ دلار صادر شده است که هر کیلوگرم این محصول معادل ۹۶۰۰ تومان است.

خرمای پیارم هم تنی ۴۵۰۰ دلار صادر شده که هر کیلوگرم این نوع خرما معادل ۵۴ هزار تومان بوده است.

هر تن خرمای رطب و مضافتی نیز ۱۷۵۰ دلار ارزش داشته که هر کیلوگرم آن‌ها معادل ۲۱ هزار تومان می‌شود.

خرمای زاهدی هر تن ۱۰۵۰ دلار صادر شده که هر کیلوگرم آن معادل ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان می‌شود.

گفتنی است که ارزش صادراتی هر کیلوگرم پسته فندوقی یا بادامی معادل هشت دلار بوده که با نرخ دلار ۱۲ هزار تومانی، کیلویی ۹۶ هزار تومان برای صادرات لحاظ شده است.

هر کیلوگرم پسته خندان هم معادل هفت دلار ارزش صادراتی داشته که کیلویی ۸۴ هزار تومان می‌شود. هر کیلوگرم پسته دهان بسته شش دلار صادر شده که معادل ۷۲ هزار تومان می‌شود. مغزپسته هم کیلویی ۱۳.۵ دلار صادر شده که ۱۶۲ هزار تومان معادل آن می‌شود. هر کیلوگرم پسته طبیعی خندان نیز ۱۰ دلار معادل ۱۲۰ هزار تومان ارزش صادراتش بوده است.

علاوه بر این هر کیلوگرم عصاره زعفران معادل ۳۱۰۰ دلار صادر شده که ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود.

قیمت صادراتی هر کیلوگرم زعفران نیز ۱۴۵۰ دلار بوده که معادل آن ۱۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید