Performancing Metrics

توسعه زنجیره‌های تولید راه‌حل مشکلات بخش کشاورزی است | اتاق خبر
کد خبر: 441040
تاریخ انتشار: 24 فروردین 1399 - 14:29
حجتی:
مشاور رئیس جمهور در امور کشاورزی و امنیت غذایی گفت: راهبرد برون رفت از مشکلات بخش کشاورزی، ایجاد و توسعه زنجیره های «به‌تولید» است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، محمود حجتی در مراسم معارفه کاظم خاوازی، وزیر جهاد کشاورزی که با حضور معاون اول رئیس جمهور و مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، افزود: در شش سال اخیر، زنجیره تولید گوشت مرغ توسعه یافت و اقدامات برای ایجاد زنجیره در صنایع لبنی آغاز شد به طوری که برخی از تشکل‌های دامداران برای ایجاد کارخانه فرآوری لبنیات اقدام و تعدادی از شرکت‌های بزرگ لبنی، دامداری‌های بزرگ صنعتی تأسیس کردند.

وی ادامه داد: در کشورهای پیشرفته، زنجیره‌های تولید توسط تعاونی‌ها و تشکل‌ها ایجاد شده است.

حجتی با قدردانی از حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، دولت و تلاش همکاران و همه فعالان بخش کشاورزی در دوران تصدی مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی، تصریح کرد: در بخش کشاورزی، ظرفیت‌های بی شماری وجود دارد که برخی آنها در این دولت شناسایی شد و لازم است برای به فعلیت درآوردن این این ظرفیت‌ها با بهره گیری از یافته‌های علمی اهتمام شود.

وی یادآور شد: میزان تولید محصولات شیلاتی در ابتدای انقلاب حدود ۳۰ هزار تن بود که با رشد ۴۰ برابری این میزان در حال حاضر به ۱.۳ میلیون تن رسیده و حجم زیادی از این افزایش تولید حاصل توسعه آبزی پروری بوده است.

حجتی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم سرمایه گذاری‌های بی سابقه‌ای برای توسعه زیرساخت‌های بخش کشاورزی انجام شده است.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید