تشکیل کارگروهی برای اصلاح آیین نامه گشایش خط اعتباری داخلی | اتاق خبر
کد خبر: 92771
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1393 - 10:15
 وزیر امور اقتصادی و دارایی از تشکیل کارگروهی برای اصلاح آیین نامه گشایش ال سی داخلی خبر داد و گفت: نظرات این کارگروه به شورای پول و اعتبار ارایه خواهد شد. ...
 وزیر امور اقتصادی و دارایی از تشکیل کارگروهی برای اصلاح آیین نامه گشایش ال سی داخلی خبر داد و گفت: نظرات این کارگروه به شورای پول و اعتبار ارایه خواهد شد.
خبرگزاری فارس- علی طیب نیا در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در جمع خبرنگاران به اشکالات آئین نامه مصوب شورای پول و اعتبار در مورد نحوه گشایش اعتبارات اسنادی داخلی اشاره کرد و افزود: کارگروهی در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی تشکیل شده تا این آئین نامه را اصلاح و نظرات خود را به شورای پول و اعتبار ارایه کند. وزیر امور اقتصاد اظهار امیدواری کرد، تا با اصلاح این آئین نامه شرایط استفاده از ال سی داخلی بیش از گذشته فراهم شود. طیب نیا همچنین از اصلاح قانون مالیات های مستقیم در مجلس خبر داد و تصریح کرد: اصلاح قانون مالیات های مستقیم در مجلس نهایی شده است، در واقع ماده 168 قانون مالیات های مکرر نهایی شده که در راستای آن، طرح جامع و ایجاد زیرساخت اطلاعاتی لازم ایجاد خواهد شد که امیدواریم اصلاحیه آن به زودی برای اجرا ابلاغ شود. وی رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری را حلال مشکلات اساسی و ساختاری اقتصادی ایران دانست و گفت: با پیگیری مباحث مطرح شده از سوی رهبر معظم انقلاب،  اقتصاد ایران با رشد پایدار مواجه خواهد شد. وزیر اقتصاد بر ایننکته تاکید کرد که فشار مالیاتی به بخش تولید وارد نمی شود و جهت گیری دولت تقویت بخش تولید است. این در حالی است که وابستگی اقتصاد ایران به نفت باید از دو جهت مورد بررسی قرار گیرد که یکی از آنها وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و دیگری سهم پایین درآمدهای مالیاتی است،  همچنین باید درآمدهای ارزی از صادرات نفت در تراز تجاری و پرداختی کشور مورد توجه قرار گیرد. به گفته وزیر امور اقتصاد و دارایی، دولت برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی برنامه دارد و توسعه صادرات غیر نفتی و خدمات فنی و مهندسی در دستور کار قرار گرفته است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید