حذف دلالان با افتتاح پایانه دائمی عرضه مستقیم محصولات کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 302864
تاریخ انتشار: 26 آذر 1394 - 19:35
ایجاد چنین پایانه هایی در کشور علاوه بر حذف دلالان می تواند حمایت از مصرف کنندگان را در پی داشته باشد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مراکز تکثیر و پرورش ماهیان سردابی از افتتاح پایانه دائمی عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از فردا خبرداد و گفت: ایجاد چنین پایانه هایی در کشور علاوه بر حذف دلالان می تواند حمایت از مصرف کنندگان را در پی داشته باشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا آرش نبی زاده افزود: قرار است در این پایانه تمامی محصولات کشاورزی اعم از تازه خوری و فرآوری از جمله شیلاتی، پروتئینی، سبزی، صیفی و میوه جات تازه به شکل مستقیم از کشاورزان و کارخانجات خریداری و عرضه شود.
به گفته وی، به دلیل فصل سرما در ابتدا فروشگاه عرضه انواع آبزیان دریایی از جمله گرمابی و سردآبی راه اندازی خواهد شد.
وی اظهار داشت: به طور قطع با عرضه مستقیم کالا و حذف دلالان محصولات با قیمت مناسب تری به دست مصرف کنندگان می رسد.
وی تصریح کرد: همچنین مقرر شده محصولات شیلاتی با تخفیفاتی بین 5 تا 30 درصد در این پایانه عرضه شود.
مدیر عامل اتحادیه سراسری مراکز تکثیر و پرورش ماهیان سردابی گفت: این پایانه در مساحت 17 هکتار زیر نظر شرکت بازرگانی شبکه تعاونی های کشاورزی ایران وابسته به وزارت جهاد کشاورزی ایجاد شده است که هم اکنون 5 هکتار آن در قالب سردخانه و فروشگاه آماده راه اندازی است و برای توسعه به تدریج مابقی پایانه نیز احداث خواهد شد.
وی اظهارداشت: برای حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان تعدادی اتحادیه سراسری و شرکت های خصوصی با یکدیگر همکاری دارند.
نبی زاده گفت: در صورت موفقیت پایانه دائمی عرضه محصولات کشاورزی ایجاد چنین پایانه هایی در دیگر استان های کشور تعمیم داده خواهد شد.
وی افزود: فعالیت پایانه دائمی عرضه مستقیم محصولات کشاورزی از روز جمعه - بیست و ششم آذرماه سالجاری در تهران پارس، حکیمیه روزانه از 10 صبح تا 9 شب آغاز می شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید