۳۵ درصد داروهای دامی کشور در البرز تهیه می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 305124
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 16:08
مدیرکل دامپزشکی البرز گفت: با توجه به وجود کارخانه‌های دارویی دامی در استان، ۳۵ درصد از داروهای دامی کشور در البرز تولید می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی البرز گفت: با توجه به وجود کارخانه‌های دارویی دامی در استان، ۳۵ درصد از داروهای دامی کشور در البرز تولید می‌شود.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز، علی اصغر شریفی در جلسه فنی که امروز با حضور معاونت بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور و جمعی از مسئولین سازمان دامپزشکی کشور و در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد، با اشاره به دست آوردها و خدمات ارائه شده توسط دامپزشکی استان اظهار داشت: خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته تاکنون موردی از بیماری آنفلوآنزا در استان مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه استان البرز با دارا بودن تعداد زیادی واحدهای صنعتی دامپروری و مرغداری از لحاظ تولید شیر و تخم مرغ در سطح بالایی قرار دارد، افزود: با توجه به وجود کارخانجات دارویی دامی در استان، 35 درصد از داروهای دامی کشور در البرز تولید می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی البرز تصریح کرد: 1700 واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی در استان البرز وجود دارد که به صورت مستمر در 2 شیفت صبح و عصر از این واحدها بازرسی و نظارت صورت می‌گیرد.

وی در مورد اقدامات انجام شده در بخش مبارزه با بیماری‌های دامی نیز گفت: تاکنون 80 درصد تحقق عملیات واکسیناسیون و مایه‌کوبی انجام شده است.

شریفی بر عزم جزم این اداره کل در افزایش ارائه خدمات مطلوبتر به بهره‌برداران تاکید کرد و افزود: در این زمینه همکاری بخش خصوصی و دولتی باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

جاویدی معاونت بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: دامپزشکی همواره در صف اول مبارزه با بیماری‌های دام و طیور بوده و با وجود کمبود نیروی انسانی تمام تلاش خود را به کار بسته تا از بروز و شیوع بیماری‌های مشترک در جمعیت دام و طیور جلوگیری نماید.

در این جلسه معاونت بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور و هیئت همراه از آزمایشگاه مرکزی اداره کل بازدید کردند.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید