مصرف گاز طبیعی در زنجان افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 306354
تاریخ انتشار: 14 دی 1394 - 04:10
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: مصرف گاز طبیعی در این استان طی 24 ساعته گذشته به هفت میلیون و 500 هزار مترمکعب رسید.

اتاق خبر: مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: مصرف گاز طبیعی در این استان طی 24 ساعته گذشته به هفت میلیون و 500 هزار مترمکعب رسید.

بنابراین گزارش سعید عسگریان روز یکشنبه افزود: با توجه به اعلام اداره کل هواشناسی این استان مبنی بر کاهش 10 تا 15 درجه ای دمای هوا میزان مصرف گاز طبیعی مشترکان شرکت گاز این استان طی شبانه روز گذشته افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: بر این اساس مشترکان این شرکت در مقایسه با روزهای گذشته 600 هزار مترمکعب گاز طبیعی بیشتری مصرف کردند.
عسگریان با بیان اینکه روند کاهش دما در این استان طی 24 ساعت آینده نیز ادامه خواهد داشت، ابراز کرد: پیش بینی می شود میزان مصرف گاز طبیعی مشترکان این شرکت روند افزایشی داشته باشد.
وی از همشهریان خواست برای بهره مندی اقشار مختلف مردم از این نعمت الهی در مصرف گاز صرفه جویی کنند.
مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان ادامه داد: شهروندان برای جلوگیری از گازگرفتگی و آتش سوزی، نکات ایمنی را در استفاده از وسایل گاز سوز به ویژه نصب دودکش ها رعایت کنند.
وی خاطر نشان کرد: اولین نکته مهمی که باید به آن توجه داشت مطمئن بودن از درست کارکردن وسایل گازسوز است و در منازلی که از بخاری گازی به عنوان وسیله گرم کننده استفاده می کنند، اطمینان از باز بودن مسیر دودکش بسیار مهم و ضروری است.
عسگریان همچنین از مردم استان به خصوص اهالی مناطقی که به تازگی به شبکه گاز طبیعی متصل شده اند خواست از تبدیل وسایل نفت سوز به گازسوز در هر شرایطی خودداری کرده و به هیچ وجه از بخاری بدون دودکش در محیط های بسته مانند اتاق خواب و آبگرمکن در مکان هایی مانند انباری، آشپزخانه های کوچک، حمام یا رختکن و پاسیو، نصب نکنند.
هم اکنون 243 هزارو 761 مصرف کننده خانگی، 17 هزار و 585 مصرف کننده تجاری و 904 مشترک عمده و صنعتی مجموع شمار مشترکان گاز استان را تشکیل می دهد.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید