توليد نوع جديد واکسن دامی تب برفکی در كشور | اتاق خبر
کد خبر: 306949
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 16:39
رئيس موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي از رونمايي نوع جديد واکسن بيماري دامي تب برفکي خبر داد.

اتاق خبر: حميد کهرام در مراسم نودمين سالگرد تاسيس موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي، اظهارداشت: اين واکسن براي مقابله با بيماري تب برفکي در کشور بازآفريني شده است و ويژگي‌هايي مانند افزايش ايمني و افزايش زمان ماندگاري را دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ رئيس موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي افزود: تلاش مي‌کنيم در توليد تمام واکسن‌هاي مورد نياز کشور خودکفا شويم.

وي گفت: با توليدات اين موسسه سالانه ۶۰۰ ميليون دلار صرفه جويي ارزي مي‌شود.

كهرام با اشاره به اينکه ۷ واکسن اجباري بيماري‌هاي انساني و ۹۰ درصد واکسن‌هاي دامي در  اين موسسه توليد مي‌شود، افزود: جمهوري اسلامي ايران با توليد اين ميزان واکسن جز ۱۰ کشور توليدکننده دنياست که فناوري توليد واکسن فلج اطفال، کزاز، سرخک، سرخجه، سياه سرفه را در اختيار دارد و توانسته است ۷ واکسن ضروري انساني را از ۹ واکسن اجباري در داخل توليد کند.

وي گفت: اهميت موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي زماني مشخص مي شود که مي بينيم برخي از بيماريها به طور مثال بيماري فلج اطفال ۱۵ سال است که در کشور ريشه کن شده است.

رئيس موسسه تحقيقات واکسن و سرم سازي رازي درباره ديگر ظرفيت هاي علمي اين موسسه افزود: هم اکنون ۵۰ درصد واکسن‌هاي مورد نياز براي طيور در موسسه رازي توليد مي‌شود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید