افزایش 24 درصدی ارزش صادرات محصولات کشاورزی مازندران | اتاق خبر
کد خبر: 309765
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 15:01
- معاون برنامه ریزی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اعلام کرد که امسال صادرات محصولات کشاورزی این استان به خارج از کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ ارزشی 24 درصد افزایش یافت.

اتاق خبر: سید محمد جعفری افزود : امسال 253 میلیون دلار محصولات کشاورزی از مازندران به خارج از کشور صادر شد.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی وزن محصولات کشاورزی صادر شده را حدود 152 هزار تن اعلام کرد و گفت که از این لحاظ نیز صادرات از رشد 20 درصدی برخوردار است.
جعفری، مقصد صادرات محصولات کشاورزی مازندران را کشورهای آسیای میانه ، حوزه خلیج فارس و اروپا معرفی کرد.
وی گفت : بیشترین میزان صادرات محصولات کشاورزی مازندران در سالجاری مربوط به لبنیات با 202 میلیون دلار بود که در مقایسه با پارسال حدود 25 درصدی رشد دارد .
معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران به رتبه برتر این استان در تولید 14 محصول کشاورزی اشاره کرد و افزود : ما برای رشد کمی و کیفی محصولات کشاورزی مازندران باید زمینه صادرات آن را به کشورهای هدف فراهم کنیم .
طبق گزارش گمرک مازندران در 9 ماهه سالجاری 336 میلیون و 429 هزار دلار کالا از گمرک های این استان به کشورهای دیگر صادر شد.
بر اساس این گزارش بیشترین رشد صادرات مازندران مربوط انواع مواد غذایی شامل فرآورده های گوشتی، رب گوجه فرنگی و سایر محصولات همچون فرآورده های لبنی، نوشابه و مصنوعات چوبی بود که به لحاظ ارزشی بین 14 تا 30 درصد افزایش داشتند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید