چیزی که دولت در بخش کشاورزی به‌عنوان برنامه ششم ارائه داده اصلاً برنامه نیست | اتاق خبر
کد خبر: 312776
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1394 - 08:45
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در ارتباط با برنامه‌های کشاورزی دولت در برنامه ششم توسعه گفت: آن چیزی که در این بخش مطرح شده، تنها یک مورد سیاست گذاری عمومی است که از قبل هم بوده و دولت الآن هم می‌تواند آن را اجرا کند و نیاز به حکم و قانون مشخص ندارد.

اتاق خبر: عباس رجایی در خصوص برنامه‌های دولت در خصوص بخش کشاورزی و منابع طبیعی در برنامه ششم توسعه، اظهار کرد: آن چیزی که دولت به مجلس به‌عنوان برنامه ششم ارائه داده اصلاً برنامه نیست، بلکه برخی احکام مورد نیاز برنامه ششم توسعه است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی افزود: در صورتی که ما بخواهیم این احکام را به‌عنوان برنامه تلقی کنیم که نواقص فراوانی دارد، اما اگر بخواهیم به‌عنوان یک موضوع عادی تلقی کنیم تا کمیسیون مشترک به آن رسیدگی کند، نیز کارایی خاصی ندارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای حل این مشکل در مجلس، چند راهکار مطرح است که باید یکی از آنها انتخاب شود، ادامه داد: راهکار اول این است که برنامه ششم از طرف دولت ارائه شود، اما راه‌حل‌های دیگر آن است که برنامه فعلی تمدید شده و منتظر شویم تا دولت برنامه خود را ارائه دهد یا اینکه مجلس رأساً، در زمینه برنامه‌ ورود کند.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون تلفیق به‌اتفاق معتقد است که آن چیزی که دولت به‌عنوان برنامه ششم به مجلس ارائه داده است برنامه نیست و طبیعتاً وقتی که برنامه نباشد، نواقص بسیار زیادی از جمله در بخش کشاورزی دارد.

این نماینده مجلس با توجه به جزئیات برنامه ششم توسعه ارائه شده دولت در بخش کشاورزی و منابع طبیعی، گفت: آن چیزی که در بخش کشاورزی مطرح شده، یک مورد سیاست گذاری عمومی است که از قبل هم بوده و دولت الآن هم می‌تواند آن را اجرا کند و نیاز به حکم و قانون مشخص ندارد.

رجایی با بیان اینکه یکی از حوزه‌های مهم اقتصادی کشور به‌ویژه از زاویه اقتصاد مقاومتی، بخش کشاورزی است، تصریح کرد:  اگر قرار باشد برنامه 5ساله‌ای برای بخش کشاورزی تنظیم کنیم، باید به موضوعات بسیار زیادی در این حوزه اشاره کنیم و تکالیفی تعریف شود تا میزان رشد براساس شاخص‌های اقتصادی دیده شود.

وی یادآور شد: فعلاً چیزی که  از طرف دولت به دست ما رسیده، به‌عنوان یک ماده آمده است و هیچ ربطی به مسائل اجرایی نداشته و نیازی هم به قانون گذاری ندارد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید