اطلس مشاغل استان کرمانشاه تهیه شود | اتاق خبر
کد خبر: 314649
تاریخ انتشار: 15 بهمن 1394 - 12:14
رئیس مؤسسه کار و تامین اجتماعی :
رئیس مؤسسه کار و تامین اجتماعی بر ضرورت توجه به تولید بدون کارخانه در کشور تاکید کرد گفت: تهیه اطلس مشاغل استان کرمانشاه در امر اشتغالزایی موثر است.

اتاق خبر- رئیس مؤسسه کار و تامین اجتماعی بر ضرورت توجه به تولید بدون کارخانه در کشور تاکید کرد گفت: تهیه اطلس مشاغل استان کرمانشاه در امر اشتغالزایی موثر است.

محمدرضا سپهری در جشنواره تجلیل از تعاونی‌هعای برتر استان کرمانشاه که امروز چهارشنبه در کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دولت همه تلاش خود را برای جهش اقتصادی در کشور به کار بسته و محور برنامه ها در این راستا بر تولید، کارآفرینی و اشتغالزایی در کشور است.

سپهری خواستار همگرایی و تلاش عمومی برای رفع معضل بیکاری و رونق اقتصادی در کشور شد و گفت: پسابرجام فضای را برای برجسته شدن کارآفرینان و رونق عرصه کارآفرینی در کشور و به ویژه استان کرمانشاه فراهم نموده و باید فعالیت ها  به سمت کارآفرینی در استان باشد.

وی سیستم نامتوازن بوروکراسی ادارای را سبب دلسردی سرمایه داران و فعالان اقتصادی از سرمایه گذاری دانست و گفت: مسئولان استان کرمانشاه برنامه ای هدفمند برای رفع معضل بیکاری تدوین نمایند و در وهله نخست پنجره واحد کارآفرینی و کسب و کار برای کارآفرینان ایجاد نمایند.

سپهری یجاد شبکه های مجازی برای رونق فضای کسب و کار در استان کرمانشاه به منظور بهرهمندی از تمام ظرفیت‌های موجود را از راه حل های پیشنهادی عنوان و بیان کرد: حرکت در مسیر تولید بدون کارخانه از فاکتورهای بسیار مهم برای اشتغالزایی و رونق فضای کسب و کار در استان کرمانشاه است که باید به طور جدی به آن پرداخته شود.

وی تهیه اطلس مشاغل استان کرمانشاه برای برنامه‌ریزی در در این خصوص را ضروری دانست و افزود: با تهیه این اطلس تمام مشاغل روبه رشد و روبه افول استان شناسایی و متناسب با اطلاعات به دست آمده برنامه ریزی لازم برای اشتغالزایی و... ممکن می شود.

رئیس مؤسسه کار و تامین اجتماعی  در ادامه خواستار استفاده از ظرفیت‌های بخش خدمات در راستای کاهش بیکاری در استان کرمانشاه شد و گفت: بخش خدمات هزینه‌های کمتری به بار دارد.

وی در ادامه به بیان دیگر راه حل های پیشنهادی برای بهبود فضای کسب و کار و کاهش بیکاری در استان کرمانشاه پرداخت و افزود: کرمانشاه  پایلوت استان مجازی  کشور است و با اقدامات بهنگام و طرح های تهیه شده کرمانشاه ظرفیت تبدلیل شدن به استانی پیشرفته در دولت الکترونیک را دارد.

سپهری اجرای طرح یک روستا؛ یک محصول و ساماندهی کارآفرینی در محلات کرمانشاه، را از دیگر راهکارهای کاهش نرخ بیکاری در استان کرمانشاه برشمرد و گفت: فراهم نمودن عرصه برای فعالیت بیشتر شرکت های دانش بنیان از ایده تا تولید و تجاری سازی از دیگر راه های کاهش بیکاری در استان است.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید