پیمان پولی بین ایران و روسیه به زودی برقرار نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 315859
تاریخ انتشار: 19 بهمن 1394 - 19:05
نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: نمی‌توان انتظار داشت به زودی پیمان پولی بین ایران و روسیه برقرار شود اما هر دو کشور برای به نتیجه رسیدن این پیمان عزم جدی دارند.

اتاق خبر: قدیر قیافه درباره آخرین وضعیت پیمان پولی بین ایران و روسیه و زمان اجرایی شدن آن اظهار کرد: مقامات هر دو کشور مصمم هستند که پیمان پولی بین دو کشور برقرار شود اما نباید این موضوع را فراموش کنیم که در حال حاضر روبل روسیه از قدرت سابق برخوردار نیست و به تعبیر دیگر نیز ریال ایران هم این وضعیت را دارد.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: اقتصاد ایران و روسیه تحت تاثیر متغیرهایی مانند نرخ دلار و نفت قرار دارد و همچنین نرخ ارز هر دو کشور تاثیر بسیار جدی از قیمت حامل‌های انرژی می‌پذیرد.

نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه تصریح کرد: از این جهت به نظر می‌رسد هر دو کشور برای برقراری این پیمان پولی با تاخیر اقدام کنند و برای همین نمی‌توان در آینده بسیار نزدیک منتظر به نتیجه رسیدن آن بود اما هر دو کشور عزم جدی برای برقراری پیمان پولی بین یکدیگر را دارند.

قیافه گفت: باید به این نکته نیز توجه کنیم که اگر قرار باشد مبادلات تجاری بر اساس ریال و روبل انجام شود، مبنای معامله نرخ روز ارز است؛ به این معنی که ملاک تعیین قیمت کالا همان ارزهای معتبر بین‌المللی خواهد بود و فقط پولی که مبادله می‌شود ریال و روبل خواهد بود.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید