۲۰ میلیارد دلار فاینانس جدید چینی گشایش می‌یابد | اتاق خبر
کد خبر: 317084
تاریخ انتشار: 24 بهمن 1394 - 15:15
رئیس اتاق مشترک ایران و چین از ورود ۲۰میلیارد دلار فاینانس چینی جدید به ایران خبرداد و گفت:با توجه به پیوستن یوان به سبد ارزی دنیا، می‌توانیم از میزان زیاد ذخایر یوان خود در چین استفاده کند.

اتاق خبر: اسداله عسگراولادی گفت: رفت و آمدهای سیاسی و تجاری ایران و چین در ماه‌های گذشته منجر به رقم خوردن اتفاقات مبارکی در اقتصاد ایران شده است؛ بر این اساس قرار است ۲۰ میلیارد دلار فاینانس چینی جدید برای ایران گشایش شود.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین افزود: این ۲۰ میلیارد دلار قرار است ظرف سال‌های آینده و در طول برنامه ششم توسعه در اختیار ایران قرار گیرد، این در شرایطی است که از گذشته نیز ایران می‌توانست دو برابر آنچه را که در چین به صورت ذخیره داشت، فاینانس چینی دریافت کند که این موضوع در حال انجام است.

وی تصریح کرد: اواخر هفته‌ای که گذشت، هیاتی از چین به ایران سفر کرد و هیات تجار ایرانی نیز ۱۵ فروردین به چین می رود، چراکه اکنون سال نو چینی‌ها است و تعطیلات نوروز ایرانی هم در پیش است.

به گفته عسگراولادی، ورود یوان به سبد ارزهای بین المللی تاثیر مثبتی برای ایران دارد، چرا که ما میزان زیادی ارز به یوآن در چین داریم و اگر مبادلات را به یوآن انجام دهیم شرایط بهتری برای فاینانس به‌وجود می آید.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید