مدیرعامل توانیر:طرح تقسیم بندی ساعات پیک مصرف تا پایان سال اجرایی می شود | اتاق خبر
کد خبر: 319844
تاریخ انتشار: 3 اسفند 1394 - 03:49
مدیرعامل شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) از اجرایی شدن طرح این شرکت برای تقسیم بندی ساعات پیک مصرف بر اساس مناطق کشوری تا پایان امسال خبر داد.

اتاق خبر: آرش کردی افزود: این طرح مصرف کننده محور و به منظور ایجاد انگیزه در آحاد مردم و مصرف کنندگان برای مدیریت مصرف برق طراحی شده است که در آن، منطعف کردن ساعت های پیک مصرف پیگیری می شود.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ این مقام مسئول، کاهش مصرف انرژی و منتفع شدن صنعت برق و مردم را از اهداف اجرای این طرح عنوان کرد.
کردی با بیان اینکه این طرح در مرحله کارشناسی نهایی است و مراحل پایانی کار خود را می گذراند، تصریح کرد: نظیر چنین کارهایی در سایر مناطق جهان مسبوق به سابقه است و در سطوحی محدودتر در ایران نیز به اجرا درآمده که از جمله آنها می توان به طرح تعطیلات به صورت داوطلبانه برای صنایع اشاره کرد.
صاحبان صنایع طرح تعطیلات تابستانه را با هدف کمک به کاهش زمان اوج مصرف برق از اواخر خرداد ماه تا پایان شهریورماه هرسال اجرا می کنند و در آن تعمیرات و تعطیلات سالانه و مورد نیاز صنعت به ایام اوج مصرف شبکه برق موکول می شود.
پیشتر محمودرضا حقی فام معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر اعلام کرده بود می توان ساعات پیک بار را بر اساس شرایط هر منطقه تعریف کرد.
وی با یادآوری اینکه سالیانه یک هزار و 460 ساعت، زمان پیک برای مشترکان اعمال می شود، گفت: براساس طرح جدید، ساعت های اعلام شده می تواند در زمان های مختلف روز و شب و ماه های مختلف سال بر اساس شرایط منطقه ای شناور شده و امکان مدیریت مصرف به موقع را برای مشترکان بویژه صنعتی فراهم کند.
به گفته حقی فام شرکت ها می توانند ساعت های پرباری منطقه متبوع خود را بین یک تا هشت ساعت در شبانه روز شناور کنند و حتی ممکن است در شش ماهه دوم سال در این طرح، ساعات پرباری لحاظ نشود.
پیک بار مصرفی برق تابستان امسال با افزایش سه هزار مگاواتی نسبت به سال گذشته به 50 هزار و 177 مگاوات رسید.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید