نشست مشترک مسئولان کشاورزی و نیرو | اتاق خبر
کد خبر: 321440
تاریخ انتشار: 8 اسفند 1394 - 14:27
نخستین نشست کارگروه مشترک آبی وزارتخانه‌های کشاورزی و نیرو با حضور مسئولان دو وزارتخانه برگزار شد.

اتاق خبر: جهانگیر حبیبی در نخستین جلسه کارگروه مشترک وزارتخانه های نیرو و جهاد کشاورزی گفت: این جلسه در راستای نشست مشترک وزیران جهادکشاورزی و نیرو، در مردادماه امسال است؛ نشستی که منجر به صدور بیانیه ای مشترک شد.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ وی افزود: از ابتدای دولت یازدهم، تعامل ۲ وزارتخانه جهادکشاورزی و نیرو در بخش آب کشور بسیار بیشتر شده و بر اساس شرایط کشور، تلاش می شود وضعیت نامطلوب بخش آب، ساماندهی شود.

حبیبی ادامه داد: امروز همه دستگاه های اجرایی کشور به این نتیجه رسیده اند که در بخش آب، نیاز به همکاری مشترک وجود دارد و برگزاری جلسات منظم شورای عالی آب و مصوبات آن از جمله طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی، از جمله مصادیق این رویکرد تعاملی است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به اقدامات گسترده در استان های کشور در بخش آب خاطرنشان کرد: در جلسه مردادماه وزیران ۲ وزارتخانه، مقرر شد دبیرخانه ای مشترکی تشکیل شود و امیدواریم از این پس، دستکم ماهی یکبار جلسات دبیرخانه برگزار شود.

همچنین پرستار؛ مشاور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی نیز ابراز امیدواری کرد این دبیرخانه بتواند نقش برجسته ای در سامان دهی بخش آب کشور را ایفا کند. در ادامه این جلسه، پیش نویس شیوه نامه اجرایی دبیرخانه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد نظر به حساسیت مسئله، شانزدهم اسفندماه جلسه آتی دبیرخانه برگزار شود و شیوه نامه مذکور به تصویب نهایی برسد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید