اعطای بن غیر نقدی به کارگران تجربه خوبی نبود | اتاق خبر
کد خبر: 321766
تاریخ انتشار: 10 اسفند 1394 - 14:13
نماینده کارفرمایان در شوراهای عالی کار در گفت و گو با اتاق خبر:
عطاردیان در رابطه با واگذاری بن غیرنقدی به کارگران گفت: با این موضوع مخالف نیستیم ولی این امر در گذشته تجربه خوبی نبود، کالاهایی با کیفیت نه چندان خوب در اختیار کارگران قرار می گرفت که به نظر می رسد بن نقدی بهتر می تواند جوابگوی نیازهای موردنظر کارگران با

 اتاق خبر- نماینده کارفرمایان در شوراهای عالی کار در رابطه با تعیین دستمزد کارگران گفت: تا زمانی که اوضاع اقتصادی تغییری نکند، نمی توان منافع کارفرمایان و حقوق مکفی کارگران  که در مضیقه زیادی به سر می برند، تامین کرد.

محمد عطاردیان در گفت و گو با اتاق خبر افزود: کارفرمایان دستمزدها را در حد تورم تعیین می کنند و کارگران هم با توجه به اینکه در شرایط نابسامانی به سر می برند، رقم دیگری را پیشنهاد می کنند که می توان گفت که هر دو به حق است.

وی در رابطه با اینکه چه میزان از حقوق ایده آل است، اظهار کرد: هر رقمی هم که تعیین شود ایده آل و عادلانه نخواهد بود. شرایط اقتصادی به حدی نامطلوب است که کارفرمایان همین میزان حقوق فعلی را نیز نمی توانند پرداخت کنند.

عطاردیان تصریح کرد: اگر همین میزان دستمزد کارگران افزایش پیدا کند نتیجه ای جز تعطیلی کارگاه ها و بیکاری کارگران نخواهد داشت. لازم است که اقتصاد شکوفا شود و کارگاه ها به میزان ظرفیت خود فعال شوند تا سودآوری لازم را به همراه داشته و بتوانند حقوق مکفی را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: هم کارگران و هم کارفرمایان به دنبال این هستند که فاصله موجود بین خود را کاهش دهند چون هر فعالیت هر دو به هم وابسته است.

نماینده کارفرمایان در شوراهای عالی کار با بیان اینکه کارفرمایان به دنبال حفظ کار خود با چنگ و دندان هستند، اظهار کرد: کارفرمایان می توانند سرمایه خود را در بانک نهاده و سود لازم را دریافت کنند و گرفتاری های کارگان را نداشته باشند ولی عمدتا آن ها نیز به دنبال راه اندازی تولید در کشور خود هستند و می خواهند به رونق تولید در مملکت خود کمک کنند.  

عطاردیان در رابطه با واگذاری بن غیرنقدی به کارگران گفت: با این موضوع مخالف نیستیم ولی این امر در گذشته تجربه خوبی نبود، کالاهایی با کیفیت نه چندان خوب در اختیار کارگران قرار می گرفت که به نظر می رسد بن نقدی بهتر می تواند جوابگوی نیازهای موردنظر کارگران باشد.

وی ادامه داد: به هرحال فرقی نمی کند که بن به صورت غیرنقدی، نقدی و یا بن مسکن و ... باشد مسئله این است که در شرایط فعلی نمی توان دستمزدی برای راضی نگه داشتن کارگران پرداخت کرد تا زندگی خود را اداره کنند.

عطاردیان عنوان کرد: باید مسئولان تدابیری را بیاندیشند و اقداماتی را در دست اجرا داشته باشند تا اقتصاد شکوفا شود. کارگاه ها همچنان با مشکلات زیادی در رابطه با مالیات و بیمه مواجه هستند و باید فکر اساسی در این رابطه شود.

 94106ت 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید