خودرو در ایران گران تولید می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 323812
تاریخ انتشار: 16 اسفند 1394 - 19:20
خودرو سازهای ایران محصولات خود را گران تولید می کنند و این به سبب داشتن هزینه‌های سربار و اضافی است.

اتاق خبر: مدیر عامل شرکت خودرو سازی ولوو در خصوص خودروسازی ایران گفت: شرکت‌های خودروسازی در ایران هزینه های سربار زیادی دارند و به خریداران نیز هزینه‌های اضافی تحمیل می‌کنند.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ مارتین لانستد افزود: خودرو سازهای ایران محصولات خود را گران تولید می کنند و این به سبب داشتن هزینه های سربار و اضافی است.از سوی دیگر مصرف سوخت بالا در خودروهای تولیدی سبب شده هزینه‌های زیادی به خریداران تحمیل شودکه مهم‌ترین علت آن وجود سوبسید سوخت است.

وی تصریح کرد: اگر سوبسید سوخت به طور کامل هم برای تولید کننده و هم برای مصرف کننده حذف شود خواهید دید ایده ها و تفکر های جدیدی به وجود خواهد آمد و سبب تحول در تولید و نهایتا قیمت خودرو خواهد شد.

لانستد با اشاره به فعالیت های ولوو با خودرو سازان ایرانی گفت: 98  درصد فعالیت های تولیدی و مهندسی این خودروسازی در خارج از سوئد انجام می شود و همین امر نشان می دهد که ما تا چه میزان به شرکای خارجی خودمان اعتماد داریم و آنها برای مهم و با ارزش هستند.

عضو هیئت مدیره ولوو افزود: با توجه به سابقه طولانی همکاری این شرکت با ایران طبیعی است که اکنون با توجه به لغو محدودیت‌های بین‌المللی حضور قوی تری در ایران داشته باشیم و سفر من به ایران در همین راستا است.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید