دغدغه همیشگی کشاورزان مازندران برای چیست؟ | اتاق خبر
کد خبر: 334924
تاریخ انتشار: 31 فروردین 1395 - 13:07
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: کشاورزان مازندران همیشه برای تولید و فروش محصولات نگران هستند و دغدغه دارند.

اتاق خبر - منطقه مازندران، با بیان اینکه مازندران در 13 محصول کشاورزی مزیت‌های مناسبی دارد، اظهار کرد: با توجه به کشت بهاره امسال، نیازمند توجه جدی به برداشت مکانیزه هستیم تا مشکلات کشاورزی در این حوزه تا حدودی کاهش یابد.

1433672217243_mehdi motamed-2.jpg

عنایتی، کشاورزان مازندرانی را درگیر با چالش‌های بسیاری دانست و خاطرنشان کرد: کشاورزان مازندران در برخی از مواقع سال با شرایط سختی دست و پنجه نرم می‌کنند. هزینه های تولید و بهره وری از مهمترین دغدغه‌های کشاورزان مازندرانی است که باید به آن توجه جدی داشت.

وی ادامه داد: با وجود شرایط سخت تولیدی، تغییرات آب و هوایی نیز مزید بر علت شده است. برای آنکه عملکرد قابل قبولی از زمین کشاورزی وجود داشته باشد باید همه شرایط به خوبی رقم بخورد. کشاورزی استان با تمامی سختی‌های بیان شده، هر سال در کشور حرف نخست را در تولید محصول می‌زند.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی مازندران، استان‌های گیلان و مازندران را از استان‌های پیشرو در کاشت برنج دانست و خاطرنشان کرد: مازندران با توجه به سطح زیرکشت و کیفیت تولید، در کشور جایگاه خوبی دارد و از این رو توجه به کشت این محصول ارزشمند در اولویت کاری قرار دارد. مازندران در حوزه کشاورزی مزیت‌های خوبی دارد و با اینکه در برخی محصولات از نظر کمی سطح زیر کشت بالایی نداریم اما از نظر کیفی روند قابل قبولی در جریان است.

وی افزود: با توجه به اینکه سطح زیر کشت گندم در مازندران مانند برخی از استان ها زیاد نیست اما کیفیت گندم تولیدی در مازندران قابل قبول است.

 

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید