سد دریک سلماس سر ریز کرد | اتاق خبر
کد خبر: 340212
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1395 - 14:07
مدیر امور منابع آب سلماس گفت: بارندگی های مناسب بهاری در این شهرستان طی روزهای اخیر، باعث سرریز شدن آب سد مخزنی دریک در این منطقه شد.

اتاق خبر: حسین سیدی با بیان اینکه در پی بارندگی های خوب بهاری، مخزن سد دریک به طور کامل آبگیری و شروع به سرریز کرد اظهارداشت: آبگیری کامل سد دریک اطمینان خاطری از بابت تامین آب کشاورزی ایجاد می کند که اگر با صرفه جویی مصرف کنندگان همراه باشد، نویدبخش آرامش خاطر در روزهای گرم تابستان خواهد بود.

وی ادامه داد: سد دریک از نوع خاکی با هسته رسی است که در ۱۴ کیلومتری شهرستان سلماس واقع در شمال استان بر روی رودخانه دریک چای ساخته شده است که حجم مخزن آن ۲۲ میلیون متر مکعب و آب قابل تنظیم آن ۳۴ میلیون و ۱۴ هزار متر مکعب است.

سیدی با اشاره به اینکه طول تاج این سد، ۱۲۸۰ متر و عرض تاج آن نیز ۸ متر و ارتفاع آن از بستر نیز بیش از ۴۰ متر است اضافه کرد: ساکنان حاشیه سد برای امنیت بیشتر از نزدیک شدن به حاشیه سد خودداری کرده و هشدارهای ایمنی را رعایت کنند.

شهرستان سلماس از جمله شهرستان هاي كم آب آذربايجان غربي به شمار مي رود كه همواره در سال هاي اخير با مشكل كم آبي مواجه بوده است.

پيش از اين سدهاي ساروق تكاب با حجم ۴۰ ميليون متر مكعب، سد مهاباد با حجم ۲۰۰ ميليون متر مكعب و سد بوكان با حجم حدود ۸۰۰ ميليون متر مكعب سرريز شده بود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید