پیش از نصب اپلیکیشن‌ های ویندوز ۱۰، کارت میکرو اس‌ دی را به صورت NTFS فرمت کنید | اتاق خبر
کد خبر: 340790
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1395 - 01:37
امکان نصب اپلیکیشن‌ها در کارت‌حافظه جانبی در گوشی‌های هوشمند یکی از قابلیت‌های بسیار خوب این محصولات است. در آپدیت جدید ویندوز ۱۰ نیز این امکان فراهم شده ولی به منظور بهره بردن از آن باید کارت Micro SD خود را حتما به صورت NTFS فرمت کرده باشید.

اتاق خبر - اگر به تازگی کارت‌حافظه میکرو اس‌دی با ظرفیت ذخیره سازی بالا خریداری کرده‌اید و نمی‌دانید که چگونه از فضای آن نهایت بهره را ببرید، بد نیست بدانید امکان نصب اپلیکیشن‌های ویندوز ۱۰ روی این نوع حافظه‌ها وجود در آپدیت جدید این سیستم‌عامل اضافه شده است. بدین طریق فضای ذخیره‌سازی داخلی سیستم‌ شما آزادتر خواهد بود. 

امکان انتقال اپلیکیشن‌های نصب شده در ویندوزفون به کارت حافظه جانبی پیش از این ارائه شده و حالا در نسخه Build 10558 ویندوز ۱۰ نیز مایکروسافت این ویژگی را اضافه کرده است. بنابراین می‌توانید با بهره گرفتن از این قابلیت مقدار بیشتری از فضای دیسک لپ‌تاپ یا رایانه مجهز به ویندوز ۱۰ خود را آزاد نگه‌دارید.

windows 10 apps on sd card

به هر حال اگر بخواهید اپلیکیشن‌های ویندوز ۱۰ را در کارت حافظه جانبی Micro SD نصب کنید، ممکن است با خطا مواجه شوید. بسیاری از کاربران هنگام انجام این کار، با مشکلاتی مواجه شده‌اند ولی خوشبختانه راه حل آن نیز ارائه شده است.

مشکل مورد اشاره زمانی رخ می‌دهد که کارت حافظه شما به صورت exFAT فرمت شده باشد. در حقیقت اگر شما بخواهید در این نوع حافظه‌ها اقدام به نصب اپلیکیشن‌ کنید، باید آن را به صورت NTFS فرمت کنید. البته شاید روش‌های دیگری نیز برای حل این مشکل وجود داشته باشد ولی روش مورد اشاره را می‌توان سریع‌ترین راه حل دانست.

در صورتی که روش فوق را مورد استفاده قرار دهید، اپلیکیشن‌های نصب شده در کارت حافظه میکرو‌ اس‌دی قابلیت آپدیت را نیز خواهند داشت و دراین شرایط تمامی این اپ‌ها بدون هیچ مشکلی بروزرسانی می‌شوند.

در هر حال اگر به هر دلیلی تصمیم دارید اپلیکیشن‌های ویندوز ۱۰ را روی حافظه‌های Micro SD نصب کنید مطمئن شوید که پیش از انجام این کار، حافظه یاد شده را به صورت NTFS فرمت کرده باشید. اگر در طول این فرآیند با مشکلی مواجه شدید آن را در بخش نظرات اعلام کنید.

زومیت

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید