Performancing Metrics

کیهان: از دست داده های برجام را دستاورد جا نزنید! | اتاق خبر
کد خبر: 342298
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 13:18
وزنامه کیهان در شماره شنبه 25 اردیبهشت در توضیح تیتر یک در یک گزارش تحلیلی به سخنان آیت الله هاشمی‌رفسنجانی درباره دستاوردهای برجام اشاره کرد

اتاق خبر - کیهان به نقل از اسماعیل کوثری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، آورد: برجام نه تنها دستاوردی نداشته بلکه حتی بعد از توافق برجام، تحریم‌های جدید و دیگری هم علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شده است.

این روزنامه با انتشار عنوان تشییع باشکوه پیکر فرمانده تکاوران دریایی سپاه، آورد: پیکر سردار محمد ناظری فرمانده نیروهای ویژه دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه در تهران با حضور گسترده مردم و مسئولان تشییع شد. به گزارش تسنیم پیکر سردار ناظری از مقبرةالشهدای شهرک شهید محلاتی به‌طرف گلزار شهدای امام‌زاده علی‌اکبر(ع) چیذر تشییع شد. در این مراسم، جمعی از فرماندهان سپاه از جمله سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه و برخی مسئولین کشور از قبیل حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
روزنامه کیهان با درج عنوان راه شکوفایی اقتصاد ایران دوری از غرب است، نوشت: اقتصاددان برجسته آمریکایی در گفت‌وگو با کیهان تاکید کرد ایران برای توسعه و رشد اقتصادی باید از غرب بحران‌زده فاصله گرفته و به سمت کشورهای عضو شانگ‌های متمایل شود. «ویلیام اینگدال» روزنامه‌نگار و اقتصاددان برجسته آمریکایی در پاسخ به این سؤال که «آیا تنها راه رشد و توسعه اقتصادی ایران همان مسیری است که غرب طی کرده» گفت: «به هیچ وجه این طور نیست، غرب امروز با مشکلات بنیادین اقتصادی مواجه است. اتحادیه اروپا اکنون خود تبدیل به یک فاجعه شده است. امروز، مردم اروپا در حال نابودی هستند، آنها زیر بار قرض‌های فراوان بوده و متحمل جنایت‌های سازمان‌یافته هستند. آینده کشورهای آسیایی در گرو اتحاد آنها با یکدیگر است نه با غرب بحران‌زده.»
این روزنامه با انتخاب عنوان شرایط برای انجام حج تمتع فراهم نیست، آورد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شرایط برای حج تمتع امسال آماده نیست؛ ما در حد توان تلاش کردیم اما کارشکنی از سوی سعودی‌هاست. علی جنتی در دیدار با مراجع عظام تقلید با ارائه گزارش آخرین وضعیت حج گفت: از چهار ماه گذشته سازمان حج و زیارت به شدت دنبال مذاکره با مقامات سعودی است و رئیس سازمان حج و زیارت کشور پس از دو سه ماه تلاش موفق به گرفتن ویزا شد و به عربستان رفت. وی افزود: عربستانی‌ها در دیدار با تیم ایران لیست کاملی از شرایط تحکمی به ما ابلاغ کردند که متعارف نبود، به عنوان مثال در مناسبت‌ها در هتل‌‌ها نیز نباید اجتماعاتی داشته باشیم و در مورد ویزا نیز تعیین تکلیف به آینده موکول شده و قرار است اگر ویزایی به ایرانی‌ها داده شود در کشور ثالث باشد. وی گفت: تلاش می‌شود حج تمتع انجام شود ولی پیش‌بینی ما آن است که با توجه به شرایط قطع رابطه میان ایران و عربستان، حج انجام نخواهد شد.
روزنامه کیهان با بررسی عنوان 2 رای فاصله تا سقوط دولت فرانسه، نوشت: پارلمان فرانسه برای استیضاح دولت سوسیالیست این کشور که قادر به حل بحران اقتصادی نشده است فقط دو رای کم دارد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، طیف‌های مختلف راست و چپ فرانسه طرح استیضاح «مانوئل والس» نخست وزیر این کشور را به پارلمان ارائه کردند. پارلمان فرانسه برای استیضاح به 288 رای نیاز دارد که طراحان استیضاح فقط دو رای کم دارند. هرچند گفته می‌شود تا عصر روز پنجشنبه این تعداد رای جمع‌آوری شده بود اما، «مارتین اوبری»، شهردار «لیل» و نماینده سوسیالیست‌ها در پارلمان دو نفر را از رای‌دادن به استیضاح منصرف کرد و گفت: «این یک خودکشی سیاسی حزب سوسیالیست به دست خودش است.»
این روزنامه در ستون یادداشت روز عنوان «عبدالحسین افسانه است یا این فیش‌ها؟!» را منتشر کرد و ستون خبر ویژه را به عنوان «حیف شد که سوء قصد نیست/سانسور کنید!» اختصاص داد.
«مصطفی بدرالدین ذوالفقار حزب‌الله به شهادت رسید» و «استقلال خوزستان فاتح لیگ پانزدهم فوتبال ایران» از دیگر عنوان های صفحه نخست روزنامه کیهان است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید