Performancing Metrics

پاسخ مطهری به جنتی | اتاق خبر
کد خبر: 342306
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1395 - 13:50
روزنامه شرق:
روزنامه شرق در شماره شنبه 25 اردیبهشت در تشریح تیتر یک، نوشت: علی مطهری، نامه دوم خود به دبیر شورای نگهبان را نگاشت و در واکنش به سخنان علی جنتی، گفت: اینکه تاریخ نشان می‌دهد یا نمی‌دهد که در مجلس اعتبارنامه‌ای را رد کرده یا نکرده باشند، دلیل نمی‌شود که ش

اتاق خبر - معنی سخن شما این است که چون می‌دانیم مجلس اعتبارنامه وی را رد نمی‌کند ما زودتر صلاحیت او را رد می‌کنیم و این یعنی نادیده‌گرفتن قانون.

این روزنامه با اشاره به عنوان عارف: کسی که عقب‌نشینی کند اصلاح‌طلب نیست، آورد: محمدرضا عارف منتخب اول تهران در مجلس دهم روز پنجشنبه در نشست تشکیلاتی و هم‌اندیشی تشکل‌های اسلامی دانشجویان که با حضور اعضای ٧٨ تشکل دانشجویی از سراسر کشور در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد، گفت: «در چارچوب نظام ارزش‌های اسلامی آنجا که کسی عقب‌نشینی کند اصلاح‌طلب نیست، البته تغییر آرایش و موقعیت و تصمیم با توجه به شرایط در ذات گفتمان اصلاح‌طلبان وجود دارد؛ چون بنای ما این است که از منافع فردی عبور کنیم و کسی که از منافع فردی خود در راستای منافع جمعی کوتاه نیاید، اصلاح‌طلب نیست».
قهرمانی تاریخی «لسترسیتی ایران»، از دیگر عنوان های روزنامه شرق است، در تشریح این خبر می خوانیم: پانزدهمین لیگ برتر فوتبال ایران روز گذشته علاوه بر جذابیت‌های فراوان با قهرمانی تیم شگفتی‌ساز استقلال خوزستان به پایان رسید. در آخرین هفته این بازی‌ها روز گذشته همه بازی‌ها به صورت هم‌زمان از ساعت ١٨ شروع شد که جنگ برای رسیدن به جام قهرمانی و البته برای فرار از سقوط به دسته پایین‌تر با حساسیت تمام دنبال می‌شد. در بالای جدول، سه تیم استقلال خوزستان، پرسپولیس و استقلال تهران برای رسیدن به قهرمانی تلاش می‌کردند؛ هرچند شانس تیم آبی‌پوش تهرانی کمتر از دو رقیب دیگر بود.
این روزنامه با انتخاب عنوان چشمان خود را بسته و می‌گویند برجام دستاوردی نداشت، می نویسد: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دیدار با برخی از اقشار مردم قزوین با انتقاد از مخالفان برجام، گفت: برخی چشمان خود را بسته‌اند و مدام می‌گویند برجام هیچ دستاوردی را نداشته است این در حالی است که به خیال این افراد توقف برجام هنر است درصورتی که برای بندبند مصوبات آن زحمت کشیده شده است اما نمی‌دانند که برجام به مصلحت کشور است.
روزنامه شرق با درج عنوان توهم یعنی خود را مرکز هستی قلمداد کنیم، نوشت: حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی در دیدار فیلم‌سازان و برگزارکنندگان جشنواره فیلم روح‌الله در سخنانی به موضوع رابطه میان «تخیل» و «توهم» با امر اخلاق پرداخت و گفت: بزرگان اخلاق گفته‌اند توهم علت بی‌اخلاقی است و در نقطه مقابل، تخیل نیز از مهم‌ترین اموری است که انسان را به زیست اخلاقی رهنمون می‌کند. او با بیان اینکه توهم به این معناست که انسان خود را مرکز هستی قلمداد کند، گفت: البته یک واقعیت است که انسان‌ها همواره فکر می‌کنند مرکز هستی هستند که هرکس به آنها نزدیک‌تر باشد، اهمیت بالایی دارد و هرکس هم دورتر باشد، از اهمیت برخوردار نیست.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «ابراهیم نکو: مولتی‌میلیاردرهای بهارستان»، «پایان ماه عسل ایران و برزیل؟»، «پس‌لرزه‌های کناره‌گیری سرافراز»، «اشتباه است، اشتباه» و «مانی حقیقی: فیلم من دستگاه خرافه‌سنج است» پرداخت و در ستون سرمقاله عنوان «از حجاریان تا عبدی» نوشته احمد غلامی سردبیر را به چاپ رساند.
94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید